Reklama
Reklama

Siedem nowych punktów kamerowych monitoringu miejskiego. "Bezpieczeństwo jest najważniejsze"

fot. Miasto Poznań

Inwestycja kosztowała ponad pół miliona złotych i została zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego.

Miasto Poznań jeszcze w czerwcu dołączyło siedem nowych punktów do monitoringu wizyjnego. Kamery zainstalowano na osiedlu Krzesiny-Pokrzywno-Garszewo - przy ul. Tarnowskiej (na wysokości Szkoły Podstawowej nr 56); na skrzyżowaniu ulic Krzesiny, Pabianicka, Jarosławska; w obszarze ul. Pabianickiej (w rejonie przystanków autobusowych przy skrzyżowaniu z ul. Krzesiny); na skrzyżowaniu ulic Garaszewo, Pokrzywno, Jarosławska, Nowotarskiej; przy ul. Nowotarskiej (na wysokości budynku nr 15), a także na skrzyżowaniu ulic Garaszewo i Niżańskiej oraz Pokrzywno i Torowej - poinformowało Miasto Poznań.

Siedem mobilnych punktów zainstalowano dzięki współpracy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa z radą osiedla, policją i strażą miejską. Przy wsparciu Zarządu Dróg Miejskich uruchomiono również oświetlenie uliczne na rondzie, czyli skrzyżowaniu ulic Garaszewo, Pokrzywno, Jarosławska, Nowotarskiej.

- Bezpieczeństwo mieszkańców miasta jest dla nas najważniejsze. Liczby pokazują, że monitoring jest bardzo skuteczny w walce z przestępczością. Niejednokrotnie dzięki kamerom udaje się także udzielić niezbędnej pomocy osobom, które tego potrzebują. Dlatego jako Miasto inwestujemy w rozwój systemu. Z roku na rok jest on rozbudowywany - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Instalacja nowych punktów kamerowych na osiedlu Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo nie byłaby możliwa bez Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Miasto Poznań przewiduje instalację kolejnych kamer. Obecnie w Systemie Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania funkcjonuje 1 130 kamer, a na jego rozbudowę i modernizację w tym roku przeznaczono ponad 3,5 mln zł. Kolejne kamery pojawią się między innymi na Ratajach, a także na Wildzie, Zielonym Dębcu oraz Świerczewie. Nowe urządzenia będą również na zrewitalizowanym placu Kolegiackim i na osiedlach: Krzyżowniki-Smochowice, Morasko-Radojewo, Chartowo oraz Warszawskie-Pomet-Maltańskie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro