Reklama
Reklama

Zatrzymano trzech sprawców rozboju. Byli brutalni i zabrali zgrzewkę piwa

fot. KPP w Pile

W poniedziałek policjanci udali się na interwencję do gminy Wysoka, powiat pilski.

Zgłoszenie dotyczyło pobicia i kradzieży, do których doszło poprzedniego dnia. Pokrzywdzony zrelacjonował policji, że do jego domu przyszło trzech mężczyzn, którzy żądali od niego pieniędzy. Kiedy oświadczył im, że nie ma gotówki, napastnicy stali się agresywni. Sprawcy uderzali pokrzywdzonego wielokrotnie pięściami i kopali go po całym ciele, tuż po tym splądrowali mu mieszkanie. Zabrali pieniądze oraz... zgrzewkę piwa.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Policjanci Komisariatu Policji w Wyrzysku przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w ciągu kilku godzin ustalili i zatrzymali wszystkich trzech sprawców w wieku od 28 do 36 lat. Badanie wszystkich okoliczności sprawy przyczyniło się do zatrzymania czwartego mężczyzny - 44-letniego mieszkańca gminy Wysoka, który wspólnie z 36-letnim sprawcą rozboju miesiąc wcześniej dokonał przywłaszczenia 1500 złotych gotówki należącej do tego samego pokrzywdzonego - poinformował st. sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Sąd Rejonowy w Chodzieży zadecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawców. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 12 lat więzienia. Dodatkowo 44-letni mężczyzna wspólnie z 36-letnim sprawcą rozboju odpowiedzą za wcześniejszą kradzież gotówki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro