Reklama

Przebudowa ul. Święty Marcin i Al. Marcinkowskiego: na jakim etapie są prace?

fot. PIM
fot. PIM

Ułożone zostało już torowisko tramwajowe.

- Na Al. Marcinkowskiego bardzo zaawansowane są również prace związane z siecią trakcyjną, równolegle przygotowywane są wykopy na specjalne komory antykompresyjne dla nowych drzew, które pojawią się pobliżu Galerii MM. Z kolei na ul. Św. Marcin, przy kościele, rozpoczynamy roboty polegające na układaniu nawierzchni - mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Na budowę dotarła także kostka z Żytomierza w Ukrainie. Przez wojnę dostawa była niemożliwa w pierwotnym terminie. - Brak materiału mocno zakłócił harmonogram prac, gdyż kostka ta była przewidziana na jezdnię i torowisko. Wykonawca przystąpił do prac nawierzchniowych rozpoczynając od układania krawężników po północnej i południowej stronie ul. Św. Marcin - informują PIM.

- Na Al. Marcinkowskiego wykonawca zamontował już większość słupów trakcyjno-oświetleniowych, pierwsze słupy pojawiły się także na ul. Św. Marcin. Na ok. 90 procent powierzchni jezdni ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego wykonana została podbudowa, na której układana będzie nawierzchnia z kostki kamiennej. W połowie wykonana została także podbudowa chodników. Natomiast układanie kostki kamiennej w torowisku w ul. Podgórnej i Al. Marcinkowskiego osiągnęło już ok. 85 proc. zaawansowania.

Na 95 procent oceniono zaawansowanie prac przy przebudowie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Kończą się też prace związane z przebudową sieci teletechnicznej i elektroenergetycznej. W 80 procentach ukończono prace związane z systemem nawadniania zieleni. Pojawi się tu bowiem nowa zieleń.

- Docelowo na Al. Marcinkowskiego pojawi się 36 dębów kolumnowych, będą również m.in. berberysy i irgi, pod muzeum założony zostanie kwietnik, przewidziane są też trawniki. Z kolei na przebudowanym odcinku ul. Św. Marcin, gdzie dotychczas nie było żadnej zieleni, stanie 10 donic z kwitnącymi roślinami. Wąska zabudowa ulicy Św. Marcin na tym odcinku i występujące liczne sieci podziemne uniemożliwiają posadzenie w gruncie.

PIM przypominają, że mimo trwających remontów wciąż można korzystać z oferty działających tu przedsiębiorców. Ciągi dla pieszych są zachowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro