Reklama
Reklama

Przebudowa ul. Święty Marcin i Al. Marcinkowskiego: na jakim etapie są prace?

fot. PIM
fot. PIM

Ułożone zostało już torowisko tramwajowe.

- Na Al. Marcinkowskiego bardzo zaawansowane są również prace związane z siecią trakcyjną, równolegle przygotowywane są wykopy na specjalne komory antykompresyjne dla nowych drzew, które pojawią się pobliżu Galerii MM. Z kolei na ul. Św. Marcin, przy kościele, rozpoczynamy roboty polegające na układaniu nawierzchni - mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na budowę dotarła także kostka z Żytomierza w Ukrainie. Przez wojnę dostawa była niemożliwa w pierwotnym terminie. - Brak materiału mocno zakłócił harmonogram prac, gdyż kostka ta była przewidziana na jezdnię i torowisko. Wykonawca przystąpił do prac nawierzchniowych rozpoczynając od układania krawężników po północnej i południowej stronie ul. Św. Marcin - informują PIM.

- Na Al. Marcinkowskiego wykonawca zamontował już większość słupów trakcyjno-oświetleniowych, pierwsze słupy pojawiły się także na ul. Św. Marcin. Na ok. 90 procent powierzchni jezdni ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego wykonana została podbudowa, na której układana będzie nawierzchnia z kostki kamiennej. W połowie wykonana została także podbudowa chodników. Natomiast układanie kostki kamiennej w torowisku w ul. Podgórnej i Al. Marcinkowskiego osiągnęło już ok. 85 proc. zaawansowania.

Na 95 procent oceniono zaawansowanie prac przy przebudowie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Kończą się też prace związane z przebudową sieci teletechnicznej i elektroenergetycznej. W 80 procentach ukończono prace związane z systemem nawadniania zieleni. Pojawi się tu bowiem nowa zieleń.

- Docelowo na Al. Marcinkowskiego pojawi się 36 dębów kolumnowych, będą również m.in. berberysy i irgi, pod muzeum założony zostanie kwietnik, przewidziane są też trawniki. Z kolei na przebudowanym odcinku ul. Św. Marcin, gdzie dotychczas nie było żadnej zieleni, stanie 10 donic z kwitnącymi roślinami. Wąska zabudowa ulicy Św. Marcin na tym odcinku i występujące liczne sieci podziemne uniemożliwiają posadzenie w gruncie.

PIM przypominają, że mimo trwających remontów wciąż można korzystać z oferty działających tu przedsiębiorców. Ciągi dla pieszych są zachowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro