Reklama

Od poniedziałku spore zmiany komunikacyjne na Łazarzu. Rusza remont

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Wymieniana będzie nawierzchnia jezdni na ulicach Matejki (od ul. Wyspiańskiego do ul. Niegolewskich) i Kasprzaka (od ul. Niegolewskich do ul. Hetmańskiej).

W ramach prac stara nawierzchnia zostanie zastąpiona nową. Dodatkowo w rejonie przejść dla pieszych pojawią się żółte maty dotykowe, które pomagają w poruszaniu się osobom z dysfunkcjami wzroku. Inwestycja zostanie podzielona na etapy, by zminimalizować utrudnienia.

Pierwszy etap ruszy w poniedziałek, 4 lipca i potrwa do 17 lipca. - Odcinek ul. Kasprzaka od ul. Sczanieckiej do ul. Hetmańskiej będzie zwężony do jednego pasa i jednokierunkowy w stronę ul. Hetmańskiej. Prace w ul. Kasprzaka prowadzone będą z wyłączeniem ruchu na połowie jezdni i zakazem parkowania w rejonie prac - podaje Zarząd Dróg Miejskich. - Utrzymany zostanie ruch ulicami poprzecznymi oraz ruch pieszy z ograniczeniami. Zwężane naprzemiennie będą wloty ulic poprzecznych w ul. Kasprzaka. Odcinek ul. Chociszewskiego od ul. Głogowskiej do ul. Kasprzaka będzie w tym czasie jednokierunkowy. Na czas robót wyznaczono tymczasowe przystanki autobusowe oraz objazdy dla ruchu ogólnego - dodaje. Wyznaczono objazdy.

Wszystkie prace potrwają do końca sierpnia. O kolejnych etapach robót ZDM będzie informować z wyprzedzeniem.

W związku z pracami inaczej kursować będzie linia autobusowa nr 164. Szczegóły TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro