Reklama
Reklama

Strażnicy miejscy założyli blokadę na koło policyjnego radiowozu. "W końcu sprawiedliwość!"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W tej sprawie napisało do nas wielu Czytelników.

Interwencja straży miejskiej odbyła się w czwartek rano przy ulicy Wrzoska 1. W miejscu, w którym nie można parkować, pozostawionych było 6 samochodów, w tym policyjny radiowóz. Na miejscu interweniowali strażnicy miejscy, którzy założyli na koła samochodów blokady. W tym na koło policyjnego radiowozu. Interwencja strażników zrobiła spore wrażenie na poznaniakach znajdujących się w pobliżu. Do naszej redakcji dotarło kilka wiadomości w tej sprawie.

- W końcu sprawiedliwość! - napisał jeden z Czytelników. Kolejni podsyłali nam zdjęcia radiowozu z blokadą. Zapytaliśmy o tę interwencję straż miejską. - Strażnicy Referatu Jeżyce interweniowali przy ul. Wrzoska - na koła 6 samochodów założyli urządzenia blokujące, w tym na radiowóz Policji - potwierdza Przemysław Piwecki z SM. - W przypadku radiowozu Policji była to niefortunna decyzja funkcjonariusza, gdyż pojazd ten mógł być w każdej chwili potrzebny do pracy policjantów w służbie patrolowej. Blokada została zdjęta i pozostawiono za wycieraczką wezwanie dla kierowcy do wstawiennictwa w Referacie Wykroczeń SMMP - dodaje.

Jak podkreśla Piwecki, niezależnie od tego, czy jest założona blokada, czy pozostawione wezwanie, odpowiedzialność kierującego samochodem za popełnione wykroczenie jest taka sama.

  • Aktualizacja
    czwartek, 30.06.2022 r., godz. 12.20
    Aktualizacja
    czwartek, 30.06.2022 r., godz. 12.20
    Jak wyjaśnia Przemysław Piwecki, oznakowany samochód służbowy Policji, Straży Miejskie czy innej służby bez włączonych świateł uprzywilejowania jest takim samym pojazdem, jak każdy inny, a kierujący jest zobowiązany do przestrzegania wszystkich przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym. - Policjant kierujący radiowozem, o którym mowa w artykule, zgłosił się już do siedziby SMMP i został ukarany mandatem - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
5.4 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
12.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro