Reklama
Reklama

GIS: kolejny produkt wycofany ze sklepów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tumisu / Pixabay

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofywanie ze sprzedaży określonej poniżej partii batonów proteinowych o smaku waniliowo-migdałowym, ponieważ niewielka ilość batonów o smaku cytrynowym została nieprawidłowo zapakowana jako batony o smaku waniliowo-migdałowym - czytamy w komunikacie GIS.

Okazuje się, że batony o smaku cytrynowym zawierają w składzie jaja (składnik alergenny); które z kolei nie są wymienione na etykiecie batonów o smaku waniliowo-migdałowym. W wyniku tej pomyłki występuje ryzyko spożycia produktu przez osoby uczulone na jaja, co może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej.

Szczegóły dotyczące produktu:
Nazwa produktu: Herbalife baton proteinowy o smaku waniliowo-migdałowym
Numer partii: G221666A
Data minimalnej trwałości: 23/09/2022
Dystrybutor: Herbalife International Luxembourg S.a R.L., 16 Avenue de la Gare L-1610 Luxembourg
Przedstawicielstwo w Polsce: HERBALIFE POLSKA SP. Z O.O., Eurocentrum Office Complex, Al. Jerozolimskie 134, Budynek Gamma, Piętro 10, 02-305 Warszawa
Producent: Gustav Berning GmbH & Co. KG, Alte Heerstrasse 1, 49124 Georgsmarienhutte, Niemcy

Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofanie kwestionowanego produktu i poinformowała swoich odbiorców. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez podmiot - informuje GIS.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro