Reklama
Reklama

Duże zmiany w POSUM. Łatwiej będzie zarejestrować się do lekarza

fot. UM Poznań

Celem zmian jest podniesienie jakości świadczonych usług, które placówka realizuje dla pacjentów.

Chcemy ułatwić poznaniankom i poznaniakom załatwienie spraw w POSUM - mówi Konrad Zaradny dyrektor POSUM. Zmiany zwiększą również komfort pracy personelu i pozwolą zacieśnić współpracę między lekarzem a rejestracją. Wreszcie, na podstawie przeprowadzonego audytu i zebranych danych, wprowadzamy rozwiązania, które zwiększą przychody POSUM oraz kadry lekarskiej. Zmiany te były wypracowywane i konsultowane podczas licznych spotkań z lekarzami oraz personelem rejestracyjnym. Realizujemy partnerskie podejście, jednocześnie kładąc nacisk na potrzeby pacjentów. Zmiany mają to do siebie, że wiążą się z niepewnością i pewnymi trudnościami, szczególnie na początku ich wdrażania- ale chcemy podnosić jakość już od teraz - dodaje.

Od 1 lipca łatwiej będzie zarejestrować się do lekarza. Nie będzie trzeba zapisywać się do lekarzy specjalistów w głównym holu. Działać będą osobne punkty rejestracyjne, w których pacjenci będą mogli zapisać się do konkretnych poradni. W kolejnych tygodniach planowane jest też rozwinięcie rejestracji internetowej.

POSUM kupuje też nowy sprzęt. W ostatnim czasie placówka wzbogaciła się o nowy mammograf i jest w trakcie realizacji zamówień kolejnych nowoczesnych urządzeń medycznych. Ośrodek jest również w trakcie zakupu nowego aparatu rentgenowskiego.

We współpracy z Miastem i spółką PIM dyrekcja POSUM planuje modernizację budynku, która zwiększy komfort pracy i obsługi pacjentów. Ośrodek rozwija się także w zakresach świadczeń medycznych, na które nie ma umowy z NFZ - już od czerwca ruszyły komercyjne porady laryngologiczne, a wkrótce planowane jest też uruchomienie gabinetu estetyki ciała - informują miejscy urzędnicy.

Obecnie POSUM jest w trakcie zawierania nowych umów z pracownikami. Wielu lekarzy już podpisało umowy i będzie kontynuować współpracę z placówką, z innymi trwają jeszcze rozmowy. Ośrodek podkreśla, że ceni swoją kadrę i chce z nią nadal współpracować.

Zdajemy sobie sprawę, że zmiany organizacji pracy mogą powodować obawy - mówi Konrad Zaradny dyrektor POSUM. Darzę dużym szacunkiem i podziwem naszą obecną kadrę. To prawdziwi profesjonaliści. Staramy się zatrzymać ich w POSUM, jednak nie wszystkie żądania jesteśmy w stanie spełnić. Ośrodek jest w trudnej sytuacji finansowej i musimy brać pod uwagę nasze możliwości i ograniczenia. Jesteśmy też w kontakcie ze specjalistami, którzy są zainteresowani dołączeniem do zespołu. Naszym priorytetem jest zapewnienie ciągłości opieki medycznej - dodaje.

Jak podkreślają miejscy urzędnicy, według nowej propozycji umowy, przedstawionej przez dyrektora POSUM, lekarze mają otrzymywać wyższe wynagrodzenie niż dotychczas. Od maja ośrodek zorganizował kilka spotkań z lekarzami, by wspólnie wypracować nowe ramy współpracy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro