Reklama
Reklama

Trwa walka o życie 3-latka. "Nowotwór nie zaczeka z wykonaniem wyroku śmierci!"

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

U 3-letniego Wiktorka zdiagnozowano hepatoblastomę - nowotwór złośliwy wątroby.

Dotychczasowe leczenie nie przynosi rezultatów. Guzy odrastają, a rak dał przerzuty do płuc. Chłopca może uratować leczenie za granicą, ale to bardziej kosztowana terapia, która przewyższa możliwości rodziny. Dlatego potrzebne jest wsparcie.

Trudno o tym mówić, ale prawda jest taka, że oczekujemy z wielką niecierpliwością na zastosowanie kolejnej "mocnej" chemioterapii, licząc, że w końcu ona zadziała i będzie skuteczną na nowotwór Wiktorka. Może zabraknąć nam czasu, a musimy walczyć, by nasz syn żył. Bardzo się boimy, że to życie mogłoby się skończyć, zanim na dobre się rozpoczęło... - informują na łamach portalu siepomaga.pl rodzice Wiktorka.

Konsultowaliśmy i konsultujemy możliwości leczenia synka w różnych krajach, w tym w Hiszpanii oraz Stanach Zjednoczonych. Jedną z możliwych i znanych nam metod eksperymentalnych mogących wchodzić w rachubę przy leczeniu Wiktora jest metoda podobna do CAR-T Cells. W Polsce metoda ta stosowana jest tylko w przypadku białaczki, a nie guzów. W Stanach Zjednoczonych ta eksperymentalna metoda jest zaś stosowana przy leczeniu takich guzów, jakie ma Wiktor i może być jedyną szansą dla niego! - dodają.

Koszt leczenia w amerykańskim ośrodku może wynieść od od kilkuset tysięcy dolarów do ponad miliona. Rodzice już przygotowują się na każdą ewentualność, by jak tylko pojawi się hasło, że trzeba lecieć do USA - mogli natychmiast, bez wahania to zrobić.

Uruchamiamy zbiórkę już teraz, bo jak pokazuje historia choroby Wiktora czas gra znacząco na jego niekorzyść, w szczególności jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się choroby (guzów) na płucach. Gdy otrzymamy pozytywną wiadomości z USA musimy być gotowi do natychmiastowego działania. Nowotwór nie zaczeka z wykonaniem wyroku śmierci! My wierzymy, że Wiktorek się nie podda. Żeby mu pomóc, wyślijcie do niego dużo dobrych myśli, modlitw i wesprzyjcie zbiórkę. Z całego serca Was o to prosimy... - dodają.

Osoby, które zechcą pomóc Wiktorkowi w jego trudnej walce o zdrowie mogą to zrobić między innymi za pośrednictwem portalu siepomaga.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro