Reklama
Reklama

Jadąc skradzionym w Niemczech Audi, staranował dwa pojazdy. Porzucił auto, gdy spod maski zaczął wydobywać się dym

fot. KPP Gniezno

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Po godzinie 12:00 gnieźnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że trasą S5 w kierunku Gniezna funkcjonariusze z Poznania prowadzą pościg za Audi Q5, który łamie przepisy drogowe wyprzedzając inne samochody pasem zieleni a jego kierowca kilka razy nie zapanował nad autem i uderzył w barierki ochronne. Pojazd pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się wydanych przez policjantów pojazd jechał dalej, po drodze taranując dwa pojazdy. W pewnym przedostał się przez rowem melioracyjnym na drogę techniczną w kierunku pierwszej stolicy Polski - relacjonuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy policji w Gnieźnie.

Dyżurny z Gniezna wysłał kolejne patrole. Sprawca kontynuował ucieczkę aż do Woźnik, gdzie porzucił uszkodzony pojazd, spod maski którego wydobywał się dym. Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze zauważyli ukrywającego się mężczyznę w zbożu. Po krótkim pościgu został on zatrzymany - dodaje.

Skradzione Audi pochodziło z Niemiec, a uciekinierem okazał się 39-letni mieszkaniec Torunia. Zatrzymany w przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Usłyszał już zarzut paserstwa i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Trafił na trzy miesiące do aresztu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro