Reklama
Reklama

Gruzin wysłał SMS podając się za firmę kurierską. Pokrzywdzony stracił kilka tysięcy złotych

fot. KPP Piła

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzą sprawę oszustwa, którego dopuścił się 35-letni obywatel Gruzji.

Zgłoszenie oszustwa jednego z naszych mieszkańców wpłynęło pod koniec ubiegłego roku. Polegało na otrzymaniu fałszywej wiadomości SMS, w której nadawca podszywał się za firmę "InPost" i poinformował o niedopłacie za przesyłkę w wysokości kilku złotych. W treści zawarty był również link do fałszywej strony internetowej. Pokrzywdzony chcąc jak najszybciej uregulować należność postępował zgodnie z poleceniami. W konsekwencji stracił z konta bankowego kwotę 5 tysięcy złotych - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy policji w Pile.

Funkcjonariusze powołani do zwalczania cyberprzestępczości na początku czerwca ustalili personalia sprawcy i zatrzymali mężczyznę na terenie Wrocławia. Okazał się nim 35-letni obywatel Gruzji.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora sprawca został objęty dozorem policyjnym. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy - dodaje rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro