Reklama
Reklama

Ksiądz Woźnicki "szuka zaczepki" w Żabce i rzuca się pod auto innego księdza

fot. W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka / YouTube
fot. W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka / YouTube

Kontrowersyjny duchowny tym razem próbował doprowadzić do konfrontacji z księdzem Dawidem Nowakiem.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać wymianę zdań pomiędzy księdzem Woźnickim i księdzem Dawidem Nowakiem (ubranym w cywilne ubrania). Ksiądz Nowak robił zakupy w Żabce w pobliżu domu zakonnego Towarzystwa Salezjanów przy ulicy Wronieckiej. Do sklepu wszedł także ksiądz Woźnicki w towarzystwie nagrywającego wszystko ministranta. - Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus - powiedział ks. Woźnicki, ale nie usłyszał nic w odpowiedzi. Więc oberwało się księdzu Nowakowi. Ks. Woźnicki stwierdził, że drugi duchowny "nie przyznaje się do Pana Jezusa".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ksiądz Nowak, widząc co się dzieje, przeprosił pracownika sklepu za sytuację. I to nie pozostało bez komentarza księdza Woźnickiego. - Niech ksiądz przeprasza rodziców, że tak go wychowali - skomentował. Ale na tym się nie skończyło. Ksiądz Nowak wyszedł z zakupami ze sklepu, a ksiądz Woźnicki gonił go po ulicy aż do terenu domu Towarzystwa Salezjanów. Są przepychanki. Ksiądz Nowak wsiada w auto i próbuje opuścić parking, ale wyjazd blokuje ksiądz Woźnicki. Ostatecznie ksiądz Nowak siedzący za kierownicą auta lekko trącił zderzakiem Woźnickiego, wciska gaz i dopiero wtedy blokujący drogę mężczyzna odskakuje.

Nagranie robi już karierę w internecie:


Przypomnijmy, że ksiądz Michał Woźnicki ma zostać usunięty z domu zakonnego przy Wronieckiej. Sprawa została już zlecona komornikowi. Księdza czeka eksmisja. Ksiądz Woźnicki został wydalony z Towarzystwa Salezjanów już kilka lat temu i choć dom zakonny już dawno temu wezwał go do opuszczenia obiektu, mężczyzna wciąż tam mieszka. Co więcej, codziennie rano odprawia Mszę Świętą Trydencką, a więc mszę w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, w której uczestniczy kilku wiernych. 4 lata temu nałożono na niego zakaz głoszenia Słowa Bożego. Mimo to ksiądz wciąż odprawia mszę. W ubiegłym roku rozpoczęto procedurę, której celem jest usunięcie księdza ze stanu duchownego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro