Reklama
Reklama

Jest promocja na stacjach Orlen. O ile mniej zapłacą kierowcy?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Erik Mclean / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Erik Mclean / unsplash.com

Część kierowców już może z niej korzystać, a kolejni będą płacić mniej od piątku.

Już tydzień informowaliśmy, że prezes PKN Orlen zapowiedział wprowadzenie promocji na paliwo na stacjach koncernu. Nie zdradzono wówczas szczegółów, ale podkreślano, że na znaczące obniżki cen nie ma co liczyć. Podawano, że litr paliwa będzie kosztować kilka groszy mniej, ale wakacyjna promocja będzie dostępna tylko dla kierowców, którzy dołączą do programu lojalnościowego.

Promocja weszła w życie w poniedziałek, 27 czerwca. Osoby, które posiadają aplikację VITAY mogą z niej korzystać właśnie od poniedziałku. Posiadacze kart VITAY będą mogli kupić tańsze paliwo od 1 lipca, a więc od najbliższego piątku.

Co to za promocja? Dobra informacja jest taka, że obniżka jest większa niż przypuszczano. Litr paliwa kosztuje bowiem o 30 groszy mniej niż dla pozostałych kierowców. Ale jest haczyk. Paliwo w takiej cenie jest limitowane. Każdy kierowca będący w programie lojalnościowym może miesięcznie zatankować 150 litrów tańszego paliwa (konkretnie trzy razy po 50 litrów). Jak łatwo wyliczyć, są to miesięczne oszczędności na poziomie 45 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
26.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro