Reklama
Reklama

Wielkopolska sieć szykuje się do otwarcia sklepów w niedziele? Zostaje wypożyczalnią sprzętu sportowego

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Chodzi o sieć Dino.

W trakcie zgromadzenia walnego spółki Dino Polska, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, podjęto kilka uchwał. Jedna z nich zakłada rozszerzenie działalności sklepów o możliwość wypożyczania i dzierżawy sprzętu rekreacyjnego i sportowego oraz pozostałych artykułów użytku osobistego i domowego. Sprawą zainteresowały się branżowe media.

Portalspozywczy.pl zauważa, że na podobny krok w tym roku zdecydowały się też inne sieci sklepów. Prawdopodobnie może chodzić o szukanie możliwości prowadzenia handlu w niedziele niehandlowe. Od 1 lutego uszczelniono bowiem zakaz handlu wprowadzając zmiany w zapisach. Otwarte w niedziele niehandlowe nie mogą już być sklepy prowadzące działalność pocztową i kurierską, jeśli nie stanowi ona co najmniej 40 procent miesięcznego przychodu ze sprzedaży detalicznej.

Przypomnijmy, że już w lutym, tuż po wprowadzeniu uszczelnień w zakazie handlu w niedziele, pojawiły się sklepy, które zakaz omijały udostępniając możliwość wypożyczania sprzętu rekreacyjnego i sportowego klientom. Czy Dino do nich dołączy? Czas pokaże.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro