Reklama
Reklama

Ciąg dalszy sporu o TBSy

fot. Kalisz24 INFO
fot. Kalisz24 INFO

Zamieszania wokół poznańskich TBS-ów ciąg dalszy. W piątek, o sytuacji lokatorów, dyskutowali radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej. Ich zdaniem nie należy obarczać mieszkańców PTBS kosztami remontów, bo winę za zły stan budynków ponosi wykonawca. Lokatorzy wciąż liczą na to, że decyzja o majowych podwyżkach czynszów nie jest ostateczna.

Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej wielokrotnie powtarzał w piatek pytanie o winnego złego stanu budynków Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jednoznacznej odpowiedzi nie udzielił jednak ani zastępca prezydenta, Mirosław Kruszyński; ani wiceprezes PTBS Arkadiusz Stasica. Główny podejrzany o nierzetelność to - zdaniem lokatorów i radnych - wykonawca.

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej poznali w piątek szczegóły, planowanych przez PTBS, remontów. W tym roku potrzeba na nie - zdaniem władz spółki - 2 miliony 700 tysięcy złotych. Pieniądze miałyby pochodzić m.in. z podwyżki czynszów dla ponad 2 tysięcy mieszkań. Wzrost uzależniony jest od metrażu. Większość lokatorów odczuje go jednak dotkliwie.

Lokatorzy powołali dokładnie miesiąc temu nieformalne stowarzyszenie. Jego przedstawiciele już w zeszłym tygodniu przekazali władzom miasta swoje postulaty.

Mirosław Kruszyński na razie twierdzi, że czynsze w maju muszą wzrosnąć. Później oszczędności rzędu miliona złotych rocznie ma przynieść restrukturyzacja. Wcześniej w PTBS-ie będzie jednak kontrola. Połączenie TBS-ów poznańskiego, Wielkopolska i Nasz Dom ma nastąpić w lipcu. Zanim do tego dojdzie zastępca prezydenta odpowie na postulaty lokatorów PTBS.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
120.37 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro