Reklama
Reklama

Tak wyglądają wnętrza nowego biura Allegro w Poznaniu

fot. The Design Group
fot. The Design Group

Najsłynniejsza platforma zakupowa w Polsce, zgodnie za wcześniejszymi zapowiedziami zmieniła lokalizację swoich poznańskich biur.

Allegro zajmuje około 25 tysięcy metrów kwadratowych, na dziesięciu piętrach w kompleksie Nowy Rynek. Przeprowadzka z biurowca Pixel do Nowego Rynku była największym przedsięwzięciem logistycznym w historii biur firmy. Wynajem przez Allegro powierzchni 24 700 mkw to też druga największa umowa najmu na polskim rynku, a także największa transakcja w historii rynku poznańskiego.

Przestrzeń siedziby Allegro została zaprojektowana tak, aby umożliwić łatwe przejście pracownikom z hybrydowego modelu pracy i czasu trwania pandemii. Dlatego biura nie miały wyglądać standardowo i tradycyjnie, ale miały przypominać przestrzenie domowe. Chcemy zapewniać klientom jak najlepsze doświadczenie, dlatego od samego początku budujemy nasze produkty w ramach własnych zespołów i zależy nam, aby tworzący je ludzie pracowali w jak najbardziej komfortowych warunkach. Ma to szczególne znaczenie w codzienności pracy hybrydowej, gdy spotykamy się w biurach w określonym celu, a ich przestrzeń powinna wspierać kreatywność i budowanie relacji
- mówi Anna Wróbel, HR Director Allegro.

Postanowiliśmy wykorzystać tę okrągłą formę do projektu aranżacji wnętrz poznańskiego biura Allegro. Jednoczy on zewnętrzny świat z wewnętrznym. Dlatego właśnie we wnętrzach w kształcie koła spotkamy m.in. białe tablice, oświetlenie, dekoracyjne elementy akustyczne, czy przeszklenia. Odniesień do organicznych kształtów i obłości jest naprawdę bardzo wiele, a to naszym zdaniem nadaje lekkości, a także wprowadza niewymuszoną naturalność we wnętrzach tego biura - mówią Karolina Kózka i Alicja Zielińska-Popiela, główne architektki z zespołu projektowego The Design Group odpowiedzialne za koncepcję wnętrza biura Allegro Poznań.

Projekt poznańskiego biura Allegro powstał z myślą o zrównoważonym rozwoju. Wspierające go rozwiązania uwzględniane były już na etapie przygotowywania koncepcji biura np. poprzez zastosowanie materiałów pochodzących z recyclingu, czy pochodzących od lokalnych dostawców. Zainstalowano również system oświetlenia optymalizujący zużycie energii, a także zaprojektowano wsparcie dla systemu segregacji odpadów. Co więcej, wybrany przez Allegro budynek D Nowego Rynku otrzymał w tym roku certyfikat WELL Health-Safety Rating, a to oznacza m.in., że spełnił on wymagania zapewniające bezpieczny powrót do biur, a także wspiera dobre samopoczucie i zdrowie jego użytkowników - mówi Konrad Krusiewicz, architekt i założyciel The Design Group.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wnętrza budynku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro