Reklama
Reklama

Stabilne zatrudnienie w niełatwych czasach

W podpoznańskiej Rokietnicy od ponad 20 lat prężnie działa fabryka firmy Kingspan Water & Energy - producenta zbiorników dedykowanych do magazynowania oleju napędowego, AdBlue®, wody czy nawozów płynnych. Wraz z rozbudową hal powstaną nowe miejsca pracy. Dlaczego warto rozważyć Kingspan jako przyszłego pracodawcę?

Zaopatrujemy w dobrą energię

Wielokrotnie nagradzane zbiorniki marki Kingspan produkowane są z polietylenu - wyjątkowo trwałego i wdzięcznego w obróbce materiału. Przy użyciu formowania rotacyjnego zbiornikom jest nadawany ich finalny kształt. Tutaj też kończy się praca maszyny, a do akcji wkracza superbohater, czyli człowiek.

- Zadania zespołów są bardzo różne - opowiada Łukasz Kocurek, kierownik produkcji. Mamy zespoły odpowiedzialne za montaż poszczególnych grup zbiorników, osoby zajmujące się precyzyjnym odmierzaniem barwników do polietylenu, wózkowych i placowych. Każdy doskonale zna zakres swoich obowiązków - od pierwszego dnia pracy dbamy o to, by nowy pracownik przyjrzał się naszym systemom i mógł na spokojnie wdrożyć je w swojej codziennej pracy.

Fabryka od samego początku pracuje w systemie zmianowym - kontynuuje Łukasz Kocurek. Wynika ona z dużego zapotrzebowania rynku na nasze zbiorniki. Wiemy, że system czterobrygadowy jest znacznie bardziej wymagający niż praca od 8.00 do 16.00, dlatego zadbaliśmy o miesięczny bonus w wysokości 500 zł dla świadczących pracę w takim trybie. Zadaniem moim oraz brygadzistów jest zapewnienie ciągłości produkcji, ale zawsze staramy się brać pod uwagę indywidualne prośby.

Benefity - jesteśmy na tak

- Benefity są takie same dla wszystkich pracowników Kingspan, bez względu na zajmowane stanowisko - informuje Anna Libera, HR Manager. Każdy otrzymuje comiesięcznie zasilaną kartę lunchową oraz dofinansowanie do dwutygodniowego wypoczynku. Koniec roku to bardzo wyczekiwany czas przez wszystkich, gdyż wtedy poznajemy wysokość premii rocznych, które są bezpośrednio powiązane z wynikami finansowymi firmy. Oprócz tego pracownik może skorzystać z opieki medycznej dla siebie oraz swoich najbliższych, przystąpić do ubezpieczenia grupowego lub zadbać o kondycję dzięki dofinansowaniu karty sportowej - dodaje. Do tego dochodzą miłe niespodzianki jak pączki, rogale czy inne słodkości, a także firmowe spotkania, które powoli wracają do pocovidowej agendy.

W zespole siła

Kingspan Water & Energy obecnie zatrudnia 200 pracowników, przy czym wielu z nich może się pochwalić 10-cio, 15-sto czy nawet 20-letnim stażem. Firma z otwartymi ramionami wita wszystkich pracowników, zarówno tych na początku kariery zawodowej, jak i tych z wieloletnim stażem - zapewnia Anna Libera. Dla nas liczy się pozytywne nastawienie i chęć budowania dobrej atmosfery - podkreśla. Bardzo ważny jest dla nas proces onboardingu pracownika - czyli wprowadzenia we wszystkie procesy, odpowiednie szkolenia, a przede wszystkim dobrego poznania zespołu. Dzięki temu już od pierwszego dnia pracownik czuje się zaopiekowany i odpowiednio pokierowany przez bardziej doświadczonych kolegów.

Warto nadmienić, że firma pamięta o rocznicach pracy swoich pracowników, które stara się uczcić choćby niewielkim upominkiem. Dodatkowo w każdym kwartale jest możliwość nominowania osób lub zespołów, które naszym zdaniem zasłużyły na wyróżnienie nie tylko dyplomem, ale również miłym prezentem. To właśnie takie pozornie niewielkie gesty sprawiają, że firma umiejętnie łączy cechy uznanej, globalnej marki z przyjazną atmosferą, charakteryzującą małe, rodzinne przedsiębiorstwa.

Wsparcie, uczciwość, bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w pracy jest priorytetem w firmie Kingspan. Tu każdy poważnie traktuje szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Nikomu nie trzeba też przypominać o stosowaniu środków ochrony indywidualnej. Podczas comiesięcznych komitetów BHP rozpatrywane są pomysły pracowników i w miarę możliwości wdrażane. Natomiast wszelkie zastrzeżenia czy uwagi dotyczące bezpieczeństwa są traktowane z najwyższym priorytetem.

Bezpieczeństwo to również kwestia finansowa. Firma postawiła na przejrzysty system wynagradzania. Pracownik produkcji może liczyć w pierwszym roku pracy na wynagrodzenie w wysokości nawet 5100 zł. Składa się na nią podstawa, premia absencyjna, premia jakościowa oraz dodatek za pracę w systemie czterobrygadowym.

- Postawiliśmy na łatwy do zrealizowania przez pracownika system premiowy. Zależało nam, aby pracownik poczuł, że wiele zależy właśnie od niego. Dzięki temu udało się nam stworzyć naprawdę zaangażowane zespoły - podkreśla Anna Libera. Regularnie monitorujemy wynagrodzenia rynkowe i staramy się brać pod uwagę inflację - wszystko po to, aby wynagrodzenia oferowane przez Kingspan Water & Energy były atrakcyjne odpowiadały oczekiwaniom pracowników i potencjalnych kandydatów.

Czy masz w sobie lwa?

Kingspan Water & Energy szeroko rusza z programem rekrutacji pracowników produkcji.

- Staramy się dotrzeć do tych wszystkich, którzy poszukują zatrudnienia na produkcji. Mimo trudnych czasów na rynku mamy to szczęście, że w naszej firmie zamiast redukcji etatów możemy je zaoferować - informuje Anna Libera.

Firma znajduje się w Rokietnicy, do której można dotrzeć na wiele sposobów. Autobus, kolej, samochód, a w przypadku najbliższych miejscowości takich jak Bytkowo, Rostworowo czy Napachanie - przejażdżka rowerem sprawiają, że wszystkie drogi prowadzą do Kingspan.

Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się pod numerem: +48 885 409 594 lub pod poniższymi linkiem na portalu pracuj.pl:

APLIKUJ

Do zobaczenia w Kingspan Water & Energy!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro