Reklama
Reklama

Pod Poznaniem otwiera się 18-dołkowe pole golfowe

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Na start oferuje darmowe zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Black Water Links, bo tak nazywa się nowe pole golfowe, zacznie w pełni funkcjonować w lipcu. Będzie to pierwszy pełnowymiarowy obiekt tego typu w Wielkopolsce i 70. w kraju. Jak zaznaczają inwestorzy, będzie to równocześnie jedno z najbardziej ekologicznych pól golfowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Otwarcie pola golfowego odbędzie się w najbliższy weekend, 1-3 lipca. - 1 lipca zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe treningi - dzieci i dorosłych, także tych, którzy nie mieli jeszcze okazji grać w golfa. Przygotowaliśmy też specjalną strefę dla najmłodszych, w tym gry i zabawy o tematyce golfowej. Drugiego dnia odbędzie się turniej Texas Scramble. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, a także stref partnerów wydarzenia. Niedziela, 3 lipca, to z kolei Turniej Otwarcia Black Water Links - mówi Andrzej Wentland, Prezes Black Water.

Pole golfowe znajduje się przy ulicy Szkolnej w Rumianku na terenie gminy Tarnowo Podgórne. Ma 72 hektary powierzchni i charakteryzuje się brakiem drzew oraz pofałdowanym teren do gry. - Za projekt odpowiada Duńczyk, Caspar Grauballe, który na swoim koncie ma stworzenie 50 pól na całym świecie (m.in. Trump International Golf Links w Szkocji, czy Royal Birkdale Golf Club przygotowane w 2008 roku). To jedyny taki obiekt w środkowo-wschodniej części Europy, w którym podstawowym elementem umożliwiającym zarządzanie wodą stanowi rozwiązanie ekologiczne - wyjaśniają właściciele.

Już w ubiegłym roku właściciele wyjaśniali, że pole golfowe będzie samowystarczalne pod względem wody niezbędnej do podlewania terenu. Jest on bowiem podlewany "szarą wodą" pochodzącą z pobliskiej oczyszczalni ścieków. Infrastruktura pola golfowego zasilana jest natomiast prądem z własnej farmy fotowoltaicznej. Obiekt powstał na terenie dotychczasowych pól uprawnych, na których rosła kukurydza. Inwestorzy zapewniają, że inwestycja nie wpływa negatywnie na środowisko w okolicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro