Reklama

Mieszkańcy skarżą się na głośne imprezy nad Maltą

Zdjęcie ilustracyjne | fot. bbolender / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. bbolender / pixabay.com

Sytuacja powtarza się w okresie letnim.

Z interpelacją w tej sprawie zwrócił się do prezydenta Poznania radny PiS Michał Grześ. - Mieszkańcy terenów wokół Malty są zaniepokojeni nocnymi hałasami. Muzyka puszczana w nocy na żywo nie daje im spać. Pierwszy przypadek miał miejsce w czwartek, 2 czerwca, muzyka puszczana była do godziny trzeciej nad ranem. Podobnie 8 czerwca. W Poznaniu obowiązuje uchwała o ograniczeniu hałasu. Dlaczego nie jest ona respektowana? - dopytuje.

Odpowiedzi radnemu udzielił zastępca prezydenta Jędrzej Solarski. - Z informacji otrzymanych z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji wynika, że głośna muzyka słyszana w nocy 2 czerwca związana była z imprezą organizowaną na torze regatowym Malta. Niestety obsługa akustyczna spotkania nie oszacowała poprawnie warunków nagłośnienia, co zakłóciło spokój mieszkańców okolic Malty. W związku z tym, organizatora poinformowano, że w przyszłości konieczne będzie skrócenie godzin emitowania muzyki oraz znaczne jej przyciszenie po godzinie 22:00. POSiR dołoży również wszelkich starań, aby do zdarzeń, negatywnie wpływających na komfort mieszkańców, już nie dochodziło - informuje. - Natomiast impreza zorganizowana 8 czerwca br. odbywała się na terenach prywatnych sąsiadujących z terenami administrowanymi przez POSiR - dodaje.

Taka sytuacja powtarza się każdego roku w okresie wakacyjnym, gdy m.in. w rejonie poznańskiej Malty organizowane są koncerty i imprezy plenerowe. Co na to miasto? - Straż Miejska wprowadziła w weekendy od czerwca do września dodatkowe patrole w godzinach wieczorno-nocnych w rejonie Malty i terenów przybrzeżnych wzdłuż Warty. Mają one na celu egzekwowanie przestrzegania tzw. uchwały hałasowej. Dodatkowo przeprowadzono rozmowę z przedstawicielem firmy Malta Imprezy sp. z o.o., która wynajmuje pole piknikowe zlokalizowane na Malcie w pobliżu Kopca Wolności, proponując wprowadzenie do umów zawieranych z podmiotami wynajmującymi zapisu o przestrzeganiu ww. uchwały - kończy Solarski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro