Reklama
Reklama

Samochód osobowy potrącił dwie kobiety jadące na jednej hulajnodze "Wszyscy popełnili kardynalne błędy"

fot. Straż Miejska Miasta Poznań
fot. Straż Miejska Miasta Poznań

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 18:00 przy ul. Wojskowej w Poznaniu.

Kobiety, które zostały potrącone przez samochód osobowy poprosiły pracownice straży miejskiej o interwencję. Poszkodowane poinformowały strażniczki z referatu Grunwald, że kierowca osobówki nie zatrzymał się, mimo iż dawały mu wyraźne sygnały uderzając ręką w karoserię samochodu.

- Za pośrednictwem oficera dyżurnego Straży Miejskiej wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję. Do czasu przybycia ratowników funkcjonariuszki udzieliły poszkodowanym pomocy przedmedycznej. Jedna z poszkodowanych kobiet została zabrana do szpitala, a druga, po opatrzeniu otarć, pozostała na miejscu i czekała na przyjazd policji - podaje Straż Miejska Miasta Poznań.

Jak się okazało po przybyciu policji, wszyscy uczestnicy zdarzenia popełnili błędy. Kobiety jechały razem jedną hulajnogą i to jezdnią. - Przed skrzyżowaniem z ul. Grunwaldzką zatrzymały się na czerwonym świetle, tuż za samochodem osobowym. W pewnej chwili samochód ten zaczął cofać się uderzając w kobiety. Kierowca pomimo krzyków kobiet i uderzania ręką w tył samochodu, odjechał - informuje straż miejska.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro