Reklama

Marsz Równości w sobotę przejdzie przez Poznań

Ubiegłoroczny marsz | fot. Maciej Kopiński
Ubiegłoroczny marsz | fot. Maciej Kopiński

Będzie to osiemnasta edycja wydarzenia.

Marsz Równości jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Poznań Pride Week. Pride Week odbywa się w naszym mieście siódmy raz. Organizatorem jest niezmiennie Grupa Stonewall. Marsz Równości odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 lipca, o godzinie 16.00. Uczestnicy wyruszą z Plaży Wilda.

- Pride Piknik rozpocznie sie juz o 12:00. Na Plazy Wilda beda czekały stoiska organizacji pozarzadowych i sklep z teczowymi gadzetami. Własne atrakcje przygotował równiez Netflix. Po Marszu tłum wraca w to samo miejsce. O 19:00 rozpocznie sie Queerowy Maraton, w którym wystapi 15 queerowych osób artystycznych. O 22:00 przyjdzie czas na koncerty, wystapia m.in. Kerria oraz Sarsa - zapowiada Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

W programie poznańskiego Pride Week są pokazy filmów LGBT+, prezentacje queerowej sztuki czy ciekawe dyskusje. W piątek na ulicy Kwiatowej zaplanowano imprezę uliczną w stylu Soho. - W piatek o 22:00 na Plazy Wilda bedzie miał miejsce Queer Night - wieczór pełen wystepów drag queens i innych queerowych osób artystycznych - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro