Reklama
Reklama

Wielkopolanin najbogatszym Polakiem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe

Tym razem zestawienie przygotował Wprost.

Wprost od lat przygotowuje ranking 100 najbogatszych Polaków. Jak piszą autorzy zestawienia, w tym roku sytuacja jest zła. Majątki 100 najbogatszych mieszkańców naszego kraju w zaledwie rok skurczyły się o ponad 3 miliardy złotych, a z zestawienia wypadło 19 milionerów, których zastąpili nowi bogacze.

Pierwszy raz w rankingu Wprost najbogatszy okazał się Wielkopolanin Tomasz Biernacki, właściciel sieci Dino. Jego majątek wycenia się obecnie na ponad 15 mld złotych. Pierwszy raz w rankingu pojawił się zaledwie 5 lat temu, dziś jest na jego szczycie. Na trzecie miejsce, z pierwszego, spadł Zygmunt Solorz. Na drugie miejsce, z trzeciej pozycji, awansował Michał Sołowow. Na czwartym miejscu uplasowała się natomiast Dominika Kulczyk, która jest dziś o 1,5 mld złotych bogatsza od swojego brata Sebastiana.

W tym roku, aby znaleźć się na liście, trzeba było mieć co najmniej 511 milionów złotych.

Przypomnijmy, że już na początku roku Tomasz Biernacki został uznany najbogatszym Polakiem przez Puls Biznesu, który oszacował jego majątek na 18 miliardów złotych. Puls Biznesu przygotowuje listę miliarderów inwestujących na warszawskiej giełdzie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
7.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro