Reklama
Reklama

Leszno najcieplejszym miastem w Polsce w niedzielę. Na horyzoncie ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałem!

fot. IMGW
fot. IMGW

To zdecydowanie nie jest koniec upałów w naszym kraju.

Niektórzy po zaledwie kilku dniach upałów, mają już serdecznie dosyć lata, które dopiero się zaczyna. Z takiej pogody mogą cieszyć się ci, którzy odpoczywają. Zdecydowanie gorzej mają jednak ci, którzy muszą w tym upale pracować. Leszno w niedzielę było najcieplejszym miastem w kraju. IMGW podał, że odnotowano tam 33,5 stopnia. A najbliższe prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne.

Z prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w poniedziałek będziemy się mierzyć nie tylko z upałem (do 20.00 obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia), ale też z burzami. We wtorek będziemy mieć chwilę na odetchnięcie od upalnej pogody, ale jeśli prognoza zagrożeń się sprawdzi, już w środę wydane zostanie ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia, przed upałem. Obowiązywać ma również w czwartek.

W poniedziałek termometry w Poznaniu mają pokazać nawet ponad 36 stopni w cieniu. We wtorek, dniu "ochłodzenia", ma być o 10 stopni mniej. W środę termometry ponownie mają pokazać ponad 30 stopni. Podobnie jak w czwartek i piątek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega!
11℃
4℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro