Reklama
Reklama

Nocne hałasy na Garbarach: próba generalna inauguracji Festiwalu Malta obudziła mieszkańców

fot. Dark Restaurant FB / Screen
fot. Dark Restaurant FB / Screen

Festiwal startuje w poniedziałek, ale mieszkańcy ulicy Garbary paradę z okazji rozpoczęcia przeżyli już w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W tej sprawie napisali do nas Czytelnicy. - Czy Państwo wiedzą co to było za wydarzenie dzisiejszej nocy? Taki hałas rozpoczął się na ul. Garbary przed północą. Później kilka osób skakało po konstrukcji z płotków. Czy to była zorganizowana impreza? Czy jest możliwe aby zostało wydane pozwolenie na taką imprezę w środku nocy bez poszanowania mieszkańców w centrum, którzy po prostu chcieli spać? - dopytuje jedna z mieszkanek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Festiwal Teatralny Malta zrobił wczoraj próbę generalną przemarszu na otwarcie, który odbędzie się dzisiaj Garbarami od pl. Kolegiackiego do Starej Rzeźni o godzinie 21. Wczorajsza próba odbyła się na pełnym nagłośnieniu, około północy, wyrywając ze snu całą okolicę. Oczywiście były liczne zgłoszenia na policję, która odjechała z kwitkiem, bo na głośny przemarsz o północy było pozwolenie. Ciekawi mnie, czy wszystkie plenerowe wydarzenia Festiwalu będą wcześniej miały spektakularne nocne próby - może możecie to ustalić? Festiwal Teatralny niestety mocno rozminął się tutaj z kulturą - pisze Julia.

W internecie pojawiły się nagrania z ostatniej nocy:

Adam Górczewski, rzecznik prasowy festiwalu potwierdza, że była to próba przed poniedziałkową inauguracją. - Dostaliśmy pozwolenie na to, by przeprowadzić inaugurację tylko i wyłącznie w nocy. Konkretnie o 23.00, by nie powodować utrudnień w ruchu na ulicy Garbary - mówi. - Oczywiście wolelibyśmy, aby odbyła się w dzień, ale na to zgody nie dostaliśmy - dodaje. - Poniedziałkowa parada ma się rozpocząć o 21.00 i ma się zakończyć przed rozpoczęciem ciszy nocnej - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
117.74 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro