Reklama
Reklama

Polacy zaciskają pasa. Oszczędza 70 procent mieszkańców

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Radziejewski / unsplash.com

Do szukania oszczędności zmusza nas przede wszystkim wysoka inflacja.

W ostatnich dniach badanie sondażowe w tej sprawie przeprowadził Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Pytanie było proste: czy zdecydowałeś się ostatnio zaciskać pasa? Aż 40 procent ankietowanych odpowiedziało, że zdecydowanie tak. Kolejne 33 procent podało, że raczej tak. Oznacza to, że 73 procent ankietowanych zaczęło oszczędzać.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

26 procent pytanych twierdzi, że oszczędzać nie musi, z czego jednak tylko 6 procent odpowiedziało, że "zdecydowanie nie musi" tego robić. Pozostałe 20 procent - "raczej nie". 1 procent ankietowanych stwierdził, że "trudno powiedzieć" czy musi zaciskać pasa.

O tym, że sytuacja gospodarcza naszego kraju jest trudna, nie trzeba nikogo informować. Mamy obecnie rekordową inflację na poziomie blisko 14 procent. A eksperci prognozują, że w najbliższym miesiącach sytuacja się nie poprawi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro