Reklama
Reklama

Ruszyło Lato na Madalinie. "W tym roku będziemy spotykać się aż 6 dni w tygodniu"

fot. Madalina / FB
fot. Madalina / FB

Od soboty ponownie otwarta dla mieszkańców została dawna zajezdnia tramwajowa przy ulicy Madalińskiego na Wildzie. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji na całe lato.

Przypomnijmy w grudniu 2014 roku z zajezdni przy ulicy Madalińskiego wyjechały ostatnie tramwaje na regularnych trasach. Nie wróciły na Madalinę, a w zamian pojechały do nowoczesnego obiektu na Franowie. Od tego czasu w tym miejscu nic się nie działo. Pojawiła się obawa, że teren trafi pod młotek, ale ostatecznie urzędnicy zapewnili radnych, że do sprzedaży działki nie dojdzie.

Wiosną 2015 roku pojawiła się informacja, że zajezdnią zajmować się będą członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych oraz społecznicy ze stowarzyszenia Wildzianie. Przez całe lato 2015 w byłej zajezdni organizowane były działania z myślą o mieszkańcach. Ta tradycja będzie kontynuowana również w tym roku. Właśnie ruszyła kolejna edycja "Lata na Madalinie".

W tym roku będziemy się spotykać aż 6 dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli - informują organizatorzy. Temat sezonu TRAMWAJEM PRZEZ ŚWIAT, zatem czeka nas wiele fascynujących podróży i przygód! - dodają. Atrakcje w tym miejscu potrwają do 4 września. Właśnie trwa "weekend otwarcia".

Oto program na niedzielę:
12:00 - Teatr Fuzja - ODKRYWCY
13.00 - Bingo Madalingo
14,00 - CIL&GRILL - turniej kulinarny poznańskich NGOsów w ramach festiwalu Fyrtle
14:30 - Giselle Czureja dookoła świata - prezentacje artystyczne.
16.15 - degustacja dań grillowych
17.00 - koncert Fanfara Awantura.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro