Reklama
Reklama

Ruszyło Lato na Madalinie. "W tym roku będziemy spotykać się aż 6 dni w tygodniu"

fot. Madalina / FB

Od soboty ponownie otwarta dla mieszkańców została dawna zajezdnia tramwajowa przy ulicy Madalińskiego na Wildzie. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji na całe lato.

Przypomnijmy w grudniu 2014 roku z zajezdni przy ulicy Madalińskiego wyjechały ostatnie tramwaje na regularnych trasach. Nie wróciły na Madalinę, a w zamian pojechały do nowoczesnego obiektu na Franowie. Od tego czasu w tym miejscu nic się nie działo. Pojawiła się obawa, że teren trafi pod młotek, ale ostatecznie urzędnicy zapewnili radnych, że do sprzedaży działki nie dojdzie.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wiosną 2015 roku pojawiła się informacja, że zajezdnią zajmować się będą członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych oraz społecznicy ze stowarzyszenia Wildzianie. Przez całe lato 2015 w byłej zajezdni organizowane były działania z myślą o mieszkańcach. Ta tradycja będzie kontynuowana również w tym roku. Właśnie ruszyła kolejna edycja "Lata na Madalinie".

W tym roku będziemy się spotykać aż 6 dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli - informują organizatorzy. Temat sezonu TRAMWAJEM PRZEZ ŚWIAT, zatem czeka nas wiele fascynujących podróży i przygód! - dodają. Atrakcje w tym miejscu potrwają do 4 września. Właśnie trwa "weekend otwarcia".

Oto program na niedzielę:
12:00 - Teatr Fuzja - ODKRYWCY
13.00 - Bingo Madalingo
14,00 - CIL&GRILL - turniej kulinarny poznańskich NGOsów w ramach festiwalu Fyrtle
14:30 - Giselle Czureja dookoła świata - prezentacje artystyczne.
16.15 - degustacja dań grillowych
17.00 - koncert Fanfara Awantura.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro