Reklama
Reklama

Na ulicy Złotowskiej będą wymieniać nawierzchnię jezdni. Fragmenty drogi będą wyłączane z ruchu

fot. PIM

Ulica Złotowska zyskała już nową drogę rowerową z chodnikiem, teraz wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni.

Wymiana nawierzchni jezdni ul. Złotowskiej to dodatkowy zakres zadania polegającego na budowie drogi rowerowej i chodników. Rozpoczęcie prac planowane jest na 29 czerwca. Od tego dnia obowiązywała będzie czasowa organizacja ruchu.

Stara nawierzchnia jezdni zostanie wymieniona na nową od ul. Rezedowej do ul. Miastkowskiej, czyli na odcinku o długości ok. 1,7 km. Podczas prac zachowana zostanie przejezdność ul. Złotowskiej, jednak wyłączane z ruchu będą fragmenty drogi. Wprowadzany będzie ruch wahadłowy i ręczne kierowanie - ze względu na zawężenia jezdni i zamknięcia poszczególnych pasów. Na skrzyżowaniach z innymi ulicami przewidziane są tymczasowe objazdy - informują urzędnicy PIM.

Tego typu prace mają charakter dynamiczny, dlatego zmiany dla kierowców wprowadzane będą zamiennie na różnych odcinkach, w zależności od aktualnych potrzeb i postępu robót.

W ostatnich dniach czerwca frezowana będzie nawierzchnia jezdni, a intensyfikacja prac i związanych z nimi utrudnień przewidziana jest na pierwszą połowę lipca. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem, a także o korzystanie w miarę możliwości z alternatywnych tras - dodają .

Docelowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona po wymianie nawierzchni jezdni ul. Złotowskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro