Reklama

Na Wartostradzie powstał "drogal". Można go już zobaczyć w całości

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

To jedna z atrakcji wydarzenia Fyrtle Festiwal.

Fyrtle to 42 poznańskie osiedla, a każde z nich ma swoją specyfikę, którą będzie okazja poznać. Jak już zapowiadaliśmy wydarzenie będzie odbywać się do 3 lipca. Dla mieszkańców i turystów przygotowano wiele atrakcji związanych z poznańską tożsamością lokalną. Będzie można wziąć udział w licznych koncertach, piknikach sąsiedzkich, spacerach czy warsztatach.

Świętowanie będzie trwało także w okolicach Wartostrady, która łączy fyrtle. Na Ratajach, przy moście Rocha namalowany został pierwszy w Polsce "drogal", czyli mural na drodze - "Miara Poznania". Będzie on przedstawiać ogromną linijkę, która zmierzy elementy z wszystkich 42 poznańskich osiedli. Jego inaugurację zapowiedziano na sobotę.

Fyrtle Festiwal promuje nie tylko lokalność, ale i współpracę. Wydarzenia realizowane są przez Miasto Poznań wraz z partnerami, w tym m.in. Estradą Poznańską, Poznańskim Centrum Dziedzictwa, Wartą Poznań, Malta Festival Poznań, Domem Kultury "Stokrotka", Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Centrami Inicjatyw Lokalnych oraz Towarzystwem Krajoznawczym "Krajobraz" - zapowiadają urzędnicy.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie tutaj.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro