Reklama

Inscenizacja w Parku Wilsona. Można zobaczyć Poznań z lat 50 XX wieku

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

W Parku Wilsona odbędą się wydarzenia upamiętniające 66. rocznicę Poznańskiego Czerwca 56'.

W sobotę będzie można choć przez chwilę stać się świadkiem wydarzeń z Poznańskiego Czerwca. Ma to przybliżyć przygotowana inscenizacja "Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość - Czerwiec 56" w wykonaniu kombatantów, młodzieży szkolnej, rekonstruktorów oraz mieszkańców Łazarza.

Do stojącego w pobliżu oryginalnego saturatora podchodzić będą ludzie ubrani w stroje z epoki, żeby ugasić pragnienie. Podjeżdżać pod teren wydarzeń będzie retro auto WARSZAWA Dzieci będą imitować dawne gry i zabawy. Towarzystwo z Eki również odgrywać będzie tutaj kluczową rolę. Życie codzienne zostanie przerwane wydarzeniami Czerwca 56 Całość wydarzenia zwieńczy poetycka scena z udziałem kombatantów -
zapowiadają organizatorzy, Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz. Całości wydarzeń będzie towarzyszyć odpowiednio dobrana muzyka na żywo - dodają.

Podczas wydarzenia odbędzie się premiera piosenki "Czarny Czwartek" w wykonaniu zespołu mollDuR specjalnie skomponowana na ta okazję.

Wydarzenia w Parku Wilsona potrwają od godziny 14:00 do 17:00. Inscenizacja ma się rozpocząć o godzinie 15:00.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro