Reklama
Reklama

Czas na wakacje!

Nareszcie! Świadectwa szkolne rozdane, więc zaczyna szczyt sezonu urlopowego. W lipcu i sierpniu nastawiamy się na wakacyjny relaks, nawet jeśli odpoczywamy w mieście. W Poznaniu plenerowych atrakcji wciąż przybywa - zwłaszcza w weekendy trudno się zdecydować, co wybrać. Miejskie kąpieliska nad jeziorami, pływalnie letnie, Wartostrada, koncerty i kino pod chmurką... Gdziekolwiek się wybierzecie, na pewno przydadzą się plenerowe akcesoria! REMONDIS Sanitech Poznań wyposaży chętnych w polarowe koce, maty piknikowe i plecaki termiczne.

Wypoczywając na powietrzu koniecznie pamiętajmy, by po sobie posprzątać! Wszelkie odpadki powinny trafiać do pojemników na odpady, przeznaczonych dla różnego ich typu. Segregujemy według kolorów: czarny to odpady zmieszane, brązowy - bioodpady, niebieski - papier, zielony - szkło oraz żółty - metale i tworzywa sztuczne. Latem najwięcej gromadzi się tych ostatnich, czyli plastikowych butelek lub puszek po napojach. Nie marnujmy tych surowców! Co więcej, porzucone gdziekolwiek zaśmiecają nasze środowisko przez kilkaset lat! Wystarczy wrzucić zgniecioną puszkę lub butelkę PET do żółtego pojemnika, by dać jej szansę na przemianę i nową misję.

W procesie recyklingu plastikowe butelki przetwarza się na następne opakowania, ale też na zupełnie inne produkty: różnego rodzaju folie, tkaniny na dywany, namioty, obicia mebli, wypełnienie kurtek, śpiworów, poduszek, kołder... Butelki PET wykorzystuje się również do produkcji ubrań - są podstawą wielu ekologicznych kolekcji. Wystarczy kilkanaście sztuk, by stały się częścią czegoś zupełnie nowego! Producenci mają coraz ciekawsze pomysły: bluza z polaru, buty do biegania, odzież sportowa czy plecak.

W Poznaniu znaczna część odpadów z żółtych pojemników trafia do sortowni surowców wtórnych, prowadzonej przez REMONDIS Sanitech Poznań przy ul. Krańcowej. W tej instalacji są odpowiednio sortowane na kolory i belowane, a następnie przekazywane do recyklerów. Pozostały materiał służy do odzysku w procesie produkcji paliw alternatywnych.

Od 30 lat odbieramy, transportujemy i zagospodarowujemy odpady komunalne produkowane przez mieszkanki i mieszkańców Poznania. Dobrze wiemy, jak istotna i konieczna jest poprawna segregacja odpadów, by procesy recyklingu i odzysku były jak najbardziej efektywne. Staramy się, by swoją wiedzą i doświadczeniem jak najlepiej służyć lokalnej społeczności. Gospodarka odpadami komunalnymi to przecież jeden z kluczowych elementów ochrony środowiska i funkcjonowania miasta. Robimy poznański porządek! Codziennie od 30 lat.

Jak zdobyć wakacyjne gadżety?
Chętnych prosimy o wiadomość mailową na adres:
[email protected]
W tytule wiadomości napisz: Wakacje z REMONDIS
W treści wiadomości podaj swoje dane adresowe.*
Gadżety (koc lub matę lub plecak) wyślemy pocztą do nadawców pierwszych 30 wiadomości. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Życzymy udanych wakacji!

*Uczestnik akcji promocyjnej "Wakacje z REMONDIS" wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez REMONDIS Sanitech Poznań Sp. z o.o. Informacja o przetwarzaniu przesłanych danych osobowych będzie dostępna w wiadomości zwrotnej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro