Reklama
Reklama

Rusza remont A2 między Nowym Tomyślem i Poznaniem: będą utrudnienia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska

Prace zaczną się w sobotę w okolicy węzła autostradowego Nowy Tomyśl.

Jak podaje Autostrada Wielkopolska, prace będą polegały na remoncie i modernizacji nawierzchni autostrady na odcinku pomiędzy Nowym Tomyślem a Poznaniem Zachód. By kierowcy jak najmniej odczuwali utrudnienia remontowe, prace podzielono na etapy. - Pierwszym z nich jest remont 4 km odcinka północnej jezdni autostrady (km 108-112) w okolicach węzła Nowy Tomyśl oraz łącznic na tym węźle (ok. 108 km A2) - informuje AW.

W sobotę, 25 czerwca, nastąpi przełożenie ruchu z jezdni północnej na południową na odcinku 4 km w rejonie Nowego Tomyśla. - Oznacza to, że ruch pojazdów zostanie przeniesiony w całości na jezdnię południową, gdzie będzie poprowadzony dwukierunkowo. Ruch pojazdów w stronę Warszawy zostanie poprowadzony pasem prawym jezdni południowej, natomiast ruch w stronę Świecka - pasem lewym jezdni południowej.

Kolejne utrudnienia zaczną się już 29 czerwca. Wówczas wyłączone z ruchu zostaną łącznice zjazdowe z A2 na węźle Nowy Tomyśl. Wytyczone zostaną objazdy dla kierowców, którzy chcieliby zjechać z A2 w tym miejscu.

- Dla kierowców podróżujących z Warszawy zostanie wytyczony objazd przez węzeł Poznań Zachód, trasą S11 do węzła Tarnowo Podgórne, dalej drogą krajową nr 92 (DK92) do Bolewicka, zjazd na rondzie w drogę wojewódzką nr 305 (DW305) prowadzącą do Nowego Tomyśla - wyjaśnia Autostrada Wielkopolska. - Dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 7 ton, jadących A2 ze Świecka i chcących zjechać z autostrady w Nowym Tomyślu zostanie wytyczony objazd przez węzeł Jordanowo, trasę S3, dalej zjazd na węźle Świebodzin Północ i drogą gminną do ronda na obwodnicy Świebodzina, następnie DK92 do Bolewicka, zjazd w DW305 w kierunku Nowego Tomyśla. Dla pojazdów o masie całkowitej poniżej 7 ton, jadących A2 ze Świecka i chcących zjechać z autostrady w Nowym Tomyślu zostanie wytyczony objazd przez węzeł Trzciel, drogę powiatową 1339F, następnie zjazd w DK92 do Bolewicka. W Bolewicku zjazd w DW305 prowadzącą do Nowego Tomyśla.

Prace mają tam potrwać około 3 tygodnie. Następnie remontowane będą łącznice wjazdowe na A2.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro