Reklama
Reklama

Drożej za wstęp do Term Maltańskich w trakcie wakacji

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

16 czerwca zaczęła obowiązywać wakacyjna taryfa.

- 21 czerwca wybrałam się na Termy Maltańskie i jakie było moje zaskoczenie cenami (jak to mówi obsługa wakacyjnymi). Czy tylko w Polsce i Poznaniu jest zasada, że w wakacje idzie więcej zarobić? W większości krajów dzieci w wakacje, ferie mają nawet darmowe bilety na komunikację miejską, a tutaj nie dość, że dzieci płacą więcej, to oczywiście opiekun też. Proszę o wyjaśnienie tych podwyżek. Przecież w okresie wakacyjnym zawsze było dużo chętny. Chyba w tym roku będę odwiedzać inne atrakcje - napisała do nas Czytelniczka.

Podniesienie cen biletów przed wakacjami nie jest nowością w Termach Maltańskich. Powtarza się to każdego roku. W tym roku taryfa wakacyjna zaczęła obowiązywać w połowie czerwca i droższe bilety będziemy kupować do końca sierpnia.

Ile kosztuje obecnie wstęp do aquaparku? Bilet normalny na godzinę to koszt 42 złote, ulgowy 34 złote, a rodzinny 85 złotych. Bilet na dwie godziny kosztuje odpowiednio 55, 47 i 111 złotych, a na 3 godziny 66, 57 i 135 złotych. Są też bilety całodzienne za 89, 78 i 189 złotych.

Jerzy Krężlewski, prezes Term Maltańskich wyjaśnia nam, że główna przyczyna podwyżek to wzrost kosztów. - Startujemy w grupowym zakupie energii. Mieliśmy roczny rachunek za energię na poziomie mniej więcej 5,7 mln zł, a już wiemy, że od jesieni będzie to 10,2 mln zł rocznie. To gigantyczna podwyżka. A nie mamy jeszcze informacji od Veolii w sprawie ciepłej wody. Boimy się nie tylko wzrostu kosztów, ale bardziej tego, że Veolia nie będzie w stanie dostarczać nam ciepłej wody - mówi. - Do tego rozstrzygnęliśmy przetargi na ratowników, ochronę i firmę sprzątającą. Jest bardzo drogo - dodaje. W wakacje każdego roku zainteresowanie korzystaniem z term jest bardzo duże. Przygotowywanych jest sporo atrakcji dla gości. - Mamy animatorów, zajęcia dla dorosłych i dzieci. To wszystko też kosztuje - zaznacza.

Zdaniem Krężlewskiego cen nie podniesiono mocno. - To wzrost o około 10 procent. Od września ponownie zacznie obowiązywać pierwsza taryfa, a więc będzie nieco taniej - przyznaje. Prezes Term Maltańskich nie chce obecnie wybiegać w przyszłość i nie odpowiada na pytanie o to, czy w ciągu kilku miesięcy trzeba się przygotować na podwyżki cen biletów nawet w pierwszej taryfie. Ale widząc wzrost kosztów chociażby energii, nie jest to wykluczone.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro