Reklama

Chciał kupić węgiel, stracił 4 tysiące złotych. Uwaga na oszustów!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. OnzeCreativitijd / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. OnzeCreativitijd / pixabay.com

Oszuści wykorzystują trudną sytuację w składach węgla.

Do policjantów z Trzemeszna w czwartek zgłosił się 40-latek, który został oszukany metodą "na zakup węgla". Stracił ponad 4000 złotych. - Zgłaszający poinformował, że natknął się w sieci na reklamę firmy sprzedającej węgiel. Wszedł w link reklamy i został przeniesiony na stronę, gdzie złożył zamówienie na 3 tony tego surowca. Pokrzywdzony zapłacił za zamówiony węgiel, otrzymał fakturę, po czym kontakt ze sprzedającym ustał - informują policjanci z Gniezna. Oczywiście węgiel nie został dostarczony mężczyźnie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Obecnie sytuacja w składach węgla jest trudna. Surowca brakuje, a ceny za tonę potrafią dochodzić do nawet 3000 złotych. Tańsza oferta wydaje się być bardzo kusząca. - Niektórzy już kupują opał na zimę, jednak apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, ekogroszek, olej, itp.) należy sprawdzić, czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru - dodaje policja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro