Reklama
Reklama

Wypadek na Teatralce: auto wpadło na chodnik i uderzyło w pieszą

fot. Jakub

Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00.

Jak wyjaśnia Michał Kucierski z poznańskiej straży pożarnej, samochód osobowy uderzył w słup energetyczny i przewrócił się na bok. Pojazd wpadł na chodnik i uderzył w kobietę, która tędy przechodziła. - Została ona zabrana do szpitala - mówi Kucierski. Kierowca nie odniósł poważnych obrażeń.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Na miejscu są służby. Trzeba się tu liczyć z utrudnieniami.

 • Aktualizacja
  piątek, 24.06.2022 r., godz. 10.44
  Aktualizacja
  piątek, 24.06.2022 r., godz. 10.44
  Jak wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji, piesza była przytomna, gdy karetka zabierała ją do szpitala. Kierowcy nic się nie stało. Był trzeźwy.
 • Aktualizacja
  piątek, 24.06.2022 r., godz. 12.29
  Aktualizacja
  piątek, 24.06.2022 r., godz. 12.29
  Jak wyjaśnia Przemysław Piwecki ze straży miejskiej, strażniczki miejskie jako pierwsza służba przypadkowo najechały na to zdarzenie. - Z relacji przechodniów, którzy byli świadkami zdarzenia i udzielali pierwszej pomocy, samochód osobowy przewrócił się na dach przygniatając kobietę idącą chodnikiem. Przechodnie przewrócili samochód na bok i tym samym uwolnili przygniecioną kobietę. Ułożyli ją w pozycji bezpiecznej i okryli kocem termicznym. Pomogli też wydostać się z pojazdu kierowcy - relacjonuje Piwecki.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro