Reklama
Reklama

Kórnicka w końcu z dwukierunkową drogą rowerową

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Prace się zakończyły.

Przebudowa była prowadzona po północnej stronie ulicy na odcinku pomiędzy ulicą Piotrowo i mostem św. Rocha. Przez lata funkcjonowała tu ścieżka rowerowa po dwóch stronach ulicy - jedna dla rowerzystów poruszających się w stronę centrum, a druga dla tych, którzy jechali w przeciwnym kierunku. Później dopuszczono ruch rowerowy po północnej stronie w dwóch kierunkach w ramach ścieżki pieszo-rowerowej. Teraz pojawiła się tu nowa infrastruktura.

Obecnie piesi i rowerzyści mają tu do dyspozycji oddzielone od siebie: chodnik i drogę rowerową. - Chodnik ułożony został z betonowych płyt 50x50 cm. Przesunięto go również bardziej na północ, bliżej kortów tenisowych. Natomiast droga rowerowa, wykonana z asfaltu, przebiega w miejscu starego ciągu pieszo-rowerowego - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

W ramach prac wyremontowano też łącznik między Kórnicką a Wartostradą w ciągu ulicy Przystań. Posadzono także 3 nowe drzewa, zamontowano małą architekturę. Pieniądze na ten cel pochodziły z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt prac to 735 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro