Reklama
Reklama

Chleb za 30 złotych jeszcze w tym roku? To coraz bardziej realne

Zdjęcie ilustracyjne | fot. fancycrave1 / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. fancycrave1 / pixabay.com

Ceny produktów spożywczych przyprawiają o zawrót głowy, a może być zdecydowanie gorzej.

Sprawie cen chleba przyjrzała się Rzeczpospolita. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pieczywo w ciągu ostatniego roku podrożało o 26,5 procent. Tak wysoka podwyżka wynika z cen mąki. Ta podrożała o ponad 30 procent. Jeszcze bardziej zdrożało zboże, z którego mąkę się robi - o ponad 70 procent. Drożejące zboże to wynik wojny w Ukrainie, która jest ogromnym eksporterem pszenicy. Ale nie są to jedyne powody rosnących cen pieczywa. Coraz droższy jest prąd, coraz droższe jest paliwo. Mamy najwyższą inflację od ponad 20 lat.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Rzeczpospolita zapytała ekspertów o przewidywaną cenę bochenka chleba na koniec tego roku. Zdania są podzielone. Część ekspertów prognozuje, że za chleb będziemy w grudniu płacić 10 złotych. Ale są i tacy, którzy mają dużo czarniejszą wizję i prognozują, że bochenek będzie kosztować 30 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro