Reklama
Reklama

Na lotnisko Ławica wróci darmowa woda. Po pandemii włączą poidełko

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Było wyłączone ponad 2 lata.

Latem 2019 roku na poznańskim lotnisku uruchomiono poidełko z bezpłatną wodą dla pasażerów. Każdy mógł się z niego napić lub nalać wodę do swojej butelki. Była to odpowiedź lotniska na prośby pasażerów, którzy skarżyli się m.in. na bardzo drogą wodę w punktach usługowych na terenie obiektu. A przypomnijmy, że w 2017 roku Ławica była najdroższym lotniskiem w Polsce pod względem ceny 0,5-litrowej butelki wody. Kosztowała tam ona wówczas 6,5 złotego.

Choć pandemia już w zasadzie za nami, poidełko na lotnisku wciąż nie działa, na co uwagę zwrócił nasz Czytelnik. - Mimo ogłoszonego zniesienia obostrzeń pandemicznych ten wodopój jest cały czas nieczynny, co wydaje się głupim pomysłem biorąc pod uwagę fale upałów, które dopiero się rozkręcają - napisał.

Błażej Patryn z lotniska Ławica przyznaje, że poidełko jest nieczynne, ale ma się to zmienić. - Została już zlecona konserwacja pocovidowa, a więc wymiana filtrów i wszystkich elementów poidełka, by działało ono sprawnie - mówi. - Nie potrafię powiedzieć, czy ten przegląd i konserwacja odbędą się w tym czy przyszłym tygodniu, ale wkrótce poidełko powinno już działać - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro