Reklama
Reklama

W piątek kolejna procesja przejdzie przez Poznań

Ubiegłoroczna procesja | fot. Włodzimierz Hoppel

Tym razem będzie to procesja ku czi Serca Jezusowego.

Jak wyjaśnia archidiecezja poznańska, tegoroczna procesja, która odbędzie się już w piątek, będzie setną w Poznaniu. - W piątek po Oktawie Bożego Ciała w 1922 roku odbyła się pierwsza w Poznaniu procesja ku czci Serca Jezusowego. Procesję zorganizowali wówczas jezuici wokół kościoła podominikańskiego. Od wielu lat trasa procesji prowadzi z kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa na Jeżycach na plac Adama Mickiewicza, gdzie w 1932 r. - 90 lat temu - Polacy w dowód wdzięczności za odzyskaną niepodległość postawili pomnik Sercu Jezusowemu - informuje.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Tegoroczna procesja odbędzie się w piątek, 24 czerwca. Najpierw odbędzie się msza święta o godzinie 19.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach, którą odprawi Arcybiskup Stanisław Gądecki. Następnie zacznie się procesja, która przejdzie ulicami Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i ul. Wieniawskiego na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami na ulicach, przez które będą przechodzić wierni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro