Reklama
Reklama

Oszukała przez internet 51 osób. Oferowała produkty, których nie miała

fot. policja
fot. policja

23-latka z powiatu gostyńskiego wpadła.

Sprawą zajmują się policjanci z Gostynia. Jak ustalili, 23-latka dokonywała oszust w okresie od 9 grudnia 2019 do 19 października 2020 roku. Działała na znanym portalu społecznościowym. - Kobieta wystawiała oferty sprzedaży przedmiotów takich jak kurtki, sukienki, bluzki, torebki, kamizelki, telefon komórkowy czy rękawiczki lateksowe tak niezbędne w okresie pandemii. Na grupach sprzedażowych portalu społecznościowego oraz topowej stronie sprzedażowej wystawiała dany przedmiot a następnie oczekiwała za niego zapłaty - podaje gostyńska policja.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W momencie, gdy kobieta otrzymywała pieniądze, znikała. Nie wysyłała towaru i nie zwracała wpłaconych pieniędzy. - Aby nie zostać od razu rozpoznaną przez pokrzywdzonych, 23-latka zakłada nowe konta i profile. Wartości wystawianych przedmiotów wahały się między 65 a 350 złotych. Łącznie kobieta oszukała 51 osób z terenu całego kraju - dodaje.

23-latka przyznała się do oszustw. Dobrowolnie poddała się karze 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, karę grzywny oraz objęcie dozorem kuratora.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
73.77 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro