Reklama
Reklama

Usługi brukarskie. Komu je zlecić?

Kostka brukowa to jeden z najczęściej spotykanych rodzajów utwardzenia podłożenia. Jej nowoczesne warianty wykonane z betonu mają wiele zalet - nie powinno więc dziwić jej szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Utwardzona za jej pomocą nawierzchnia cechuje się dużą trwałością, jest stosunkowo tania i, w zależności od użytego typu kostki, może wytrzymywać nawet bardzo duże obciążenia. Co jednak powinien wiedzieć inwestor planujący położenie kostki brukowej?

Jednym z najważniejszych pytań, które zadają sobie osoby stojące przed koniecznością utwardzenia nawierzchni za pomocą kostki brukowej jest z całą pewnością możliwość jej samodzielnego ułożenia. Czy można zrobić to bez pomocy fachowca? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę na etapie planowania całej inwestycji? Komu powierzyć ułożenie kostki? Na te pytania szczegółowo odpowiadamy w kolejnych akapitach.

Układanie kostki brukowej i montaż siatki ogrodzeniowej - komu zlecić tego typu prace?

Szeroki wybór kostek oraz zróżnicowanie rodzajów podłoża w połączeniu z koniecznością dostosowania się do rygorystycznych zasad sprawiają, że samodzielne ułożenie kostki dla wielu osób okazuje się niemożliwe. Całą sprawę jeszcze bardziej komplikuje fakt, że tego typu prace wiążą się z koniecznością użycia specjalistycznego sprzętu. Jego zakup spowoduje bardzo wysokie wydatki - kompletnie nieuzasadnione w przypadku jednorazowej inwestycji. Dlatego zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie na pewno zlecenie tego zadania specjalistom.

Montaż obrzeży trawnikowych i kostki brukowej - jakie usługi brukarskie znajdziemy w ofercie wykonawców?

Firmy świadczące usługi związane z układaniem kostki brukowej w zdecydowanej większości przypadków oferują także inne prace ziemne. W tym miejscu warto wspomnieć między innymi o takich zleceniach jak montaż płyt trawnikowych, wykonanie ogrodzeń oraz innych rodzajów traktów - np. dróg ażurowych.

Układanie kostki to trudne zadanie. Wymaga sporych umiejętności i odpowiedniej stabilizacji gruntu

Jak już wspomnieliśmy, układanie kostki brukowej to niełatwe zadanie, wymagające doświadczenia, specjalistycznej wiedzy oraz zastosowania dedykowanego, trudno dostępnego sprzętu. Jakość ułożonej nawierzchni zależy od wielu czynników - np. jakości wykonania prac oraz przygotowania gruntu - kostka musi bowiem być ułożona na idealnie wyrównanym podłożu. Podobnymi zasadami rządzi się zresztą montaż palisad, obrzeży trawników itp.

Kostka brukowa - cennik układania. Na jaki wydatek przygotować się, planując ułożenie kostki

Powyższe czynniki sprawiają, że ułożenie kostki zazwyczaj nie jest tanie. Przy wyborze wykonawcy prac nie warto jednak szukać nadmiernych oszczędności - w ten sposób ryzykujemy bowiem niską jakością nawierzchni i licznymi problemami związanymi z jej eksploatacją. Ile jednak kosztują wysokiej jakości usługi brukarskie i ziemne? To zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest z całą pewnością miejscowość - w dużych miastach inwestycja pochłonie większe koszty niż w mniejszych. Niektóre firmy oferują ponadto zniżki dla stałych lub nowych klientów.

Planujesz ułożyć kostkę brukową? Sprawdź najlepsze oferty ze swojej okolicy i wybierz wykonawcę

Najwygodniejszym sposobem na znalezienie firmy, która przyjmie od nas zlecenia brukarskie jest skorzystanie z internetowych wyszukiwarek oraz serwisów ogłoszeniowych. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko wygoda, ale też możliwość sprawdzenia komentarzy na temat danej firmy wystawionych przez poprzednich klientów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro