Reklama
Reklama

Ponad 1100 młodych poznaniaków będzie mogło wziąć udział w półkoloniach. Dofinansuje je miasto

archiwum | fot. UM Poznań
archiwum | fot. UM Poznań

Najmłodsi uczniowie będą mogli wziąć udział w zabawach i warsztatach. W ramach turnusu będą też mieli zapewnione posiłki.

Od 27 czerwca ruszają miejskie półkolonie w poznańskich szkołach podstawowych. Organizacja półkolonii przez Miasto jest nie tylko tradycją, ale realizacją założeń polityki prorodzinnej Poznania na lata 2022 - 2025, która przed miesiącem została przyjęta głosami radnych - mówi Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania. Chcemy wspierać poznańskie rodziny w wychowywaniu i opiece nad dziećmi. Temu służy między innymi organizacja miejskich półkolonii. Dzięki partycypacji Miasta koszt udziału dziecka odciąży budżet domowy i będzie realnym wsparciem dla rodziców - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Z półkolonii będą mogły skorzystać dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, których rodzice lub opiekunowie mieszkają w Poznaniu i tutaj rozliczają podatki. W tym roku w zajęciach półkolonijnych będzie mogło wziąć udział łącznie 1125 małych poznaniaków i poznanianek.

Półkolonie organizowane są w placówkach, które dzieci doskonale znają i do których chodzą na co dzień - mówi Dominika Król, radna miejska, inicjatorka organizacji półkolonii miejskich w ostatnich latach. To oznacza, że zajęcia są zwykle blisko miejsca zamieszkania, realizowane przy udziale znanych dzieciom nauczycieli, a to jest wygodne zarówno dla rodziców, jak i małych uczestników - dodaje.

Każde dziecko można zostać zapisane tylko na jeden turnus. Koszt pobytu na półkolonii to 580 zł. Większość tej kwoty czyli 400 zł pokryje Miasto, natomiast rodzice dopłacą do udziału dziecka 180 zł. Na dofinansowanie udziału dzieci w półkoloniach w poznańskich podstawówkach Poznań przeznaczy w tym roku łącznie 450 tys. złotych - informują miejscy urzędnicy.

Turnusy trwały będą 5 dni - od poniedziałku do piątku. W tym czasie dzieci będą miały zapewnioną opiekę przez 8 godzin dziennie. Organizatorzy zapewnią im wiele atrakcji, takich jak zajęcia sportowe, warsztaty czy wyjścia do kina. Oferta obejmuje również dwa posiłki dla każdego uczestnika tj. śniadanie oraz obiad.

Rekrutację przeprowadzane są bezpośrednio przez szkoły podstawowe, a o przyjęciu na miejskie półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń. W zajęciach mogą wziąć udział również dzieci z niepełnosprawnościami - dodają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro