Reklama
Reklama

Na sprzedaż zabytkowy pałacyk w samym centrum Poznania

fot. morizon.pl / oferta Royal Solutions

Ta zabytkowa willa, położona bezpośrednio przy ulicy Grunwaldzkiej przez wiele lat niszczała.

Obiekt ma 1337 m2, i zajmuje działkę o powierzchni 2558 m2. Po wielu latach zniszczeń, obiekt został wyremontowany ale tylko z zewnątrz w trakcie sąsiadującej z nią inwestycji deweloperskiej (pomiędzy ulicami Bukowską i Grunwaldzką powstał niedawno blok mieszkalny wybudowany przez Monday Development). Środek obiektu wymaga kapitalnego remontu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Wystawiona na sprzedaż, zabytkowa willa jest jednym z najstarszych istniejących do dziś budynków przy ul. Grunwaldzkiej, powstała w XIX wieku. Stanowi jeden z nielicznych ocalałych w Poznaniu tzw. Etablissements, czyli ogródków rozrywkowych z restauracjami, które były bardzo popularne w Poznaniu na przełomie XIX i XX wieku. Ogródki takie stanowiły cel niedzielnych wycieczek mieszkańców. Przed wojną do obiektu dobudowano kręgielnię, muszlę koncertową i salę widowiskową. Także przed wojną zbudowano przy willi jeden z pierwszych kortów tenisowych w mieście, który zimą wykorzystywany był jako lodowisko.

Teraz za zabytkową willę właściciele oczekują 7,5 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro