Reklama
Reklama

Ruszają pływalnie letnie. Bilety dużo droższe niż przed rokiem

Kasprowicza | fot. POSiR
Kasprowicza | fot. POSiR

Baseny zewnętrzne na Chwiałce otworzą się w niedzielę, 26 czerwca, a pływalnia w Parku Kasprowicza zacznie działać w sobotę, 25 czerwca.

Na letnich pływalniach czekają na mieszkańców atrakcje w postaci brodzika dla dzieci, zjeżdżalni i 50-metrowych basenów sportowych. Przy basenach można odpoczywać na trawie, a także wynająć leżaki. - Pobyt na letnim basenie można urozmaicić dodatkowymi aktywnościami. Zarówno na Chwiałce, jak i na Łazarzu można pograć w siatkówkę plażową i poćwiczyć na urządzeniach do street workoutu - informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

I tu niestety dobre informacje się kończą. Aby skorzystać z basenów trzeba będzie sięgnąć do kieszeni zdecydowanie głębiej niż w ubiegłym roku. Bilety są bowiem dużo droższe. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 20 złotych (było 14 zł), a za bilet ulgowy 14 złotych (było 10 złotych). POSiR poleca kupowanie karnetów na 10 wejść w cenie 180 złotych (normalny) i 126 złotych (ulgowy). W ubiegłym roku to karnet normalny kosztował 126 złotych, a ulgowy 90 złotych. Jest też pewna nowość. - To bilety happy hours. Po godzinie 18.00 za wstęp na pływalnię będzie można zapłacić 10 złotych - podaje POSiR.

Bilety będzie można kupić stacjonarnie w kasie oraz online przez stronę tobliet.pl. Dzięki zakupieniu biletu przez internet nie trzeba będzie czekać w kolejce na wejście do obiektu. - Posiadacze kart OK Poznań powinni także pamiętać o tym, że w trakcie sezonu przysługuje im jedno wejście na wybraną pływalnię letnią w cenie 1 zł.

Na Chwiałce będzie można się kąpać od 9.00 do 19.00, a na pływalni Kasprowicza o godzinę dłużej - do 20.00. - Dodatkowo pływalnia Kasprowicza udostępni basen 50-metrowy osobom zainteresowanym treningiem pływackim w godzinach 7.00-9.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro