Reklama
Reklama

Kredytobiorcy organizują ogólnopolski protest "Stop Banksterom"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. FZ / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. FZ / pixabay.com

Jak podkreślają organizatorzy, ludzi w Polsce po prostu nie stać na tak wysokie raty kredytów hipotecznych.

O tym, że Rada Polityki Pieniężnej każdego miesiąca podnosi stopy procentowe doprowadzając do wzrostu rat kredytów hipotecznych informujemy od dawna. Coraz większa inflacja i rosnące koszty życia sprawiają, że Polacy mówią dość. W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Protest Kredytobiorców pod hasłem "Stop Banksterom".

- Polacy nie dają rady spłacać kredytów hipotecznych, fatalna polityka (nie)rządu oraz jeden z najgorszych systemów kredytowych w UE powodują, że są na skraju bankructwa. Czas to zmienić! - piszą organizatorzy. Jakie są ich postulaty? Pierwszy to zmiana WIBOR-u na inny wskaźnik "odpowiadający realnym transakcjom, najlepszym wskaźnikiem jest Wskaźnik Kosztu Finansowania (w skrócie WKF)". Drugi to wdrożenie kredytów ze stałym oprocentowaniem na pełną skalę, na warunkach korzystnych dla obu stron. Trzecim jest wprowadzenie uproszczonej procedury refinansowania aktualnie spłacanych kredytów opartych o stawkę WIBOR na stałe oprocentowanie.

Organizatorzy sprzeciwiają się równocześnie dodrukowywaniu "pustego" pieniądza, zwiększaniu obciążeń podatkowych dla przedsiębiorców i pracowników oraz spekulacyjnym cenom węgla i żywności.

Protest rozpocznie się w sobotę o 12.00 na Alejach Ujazdowskich, przed Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro