Reklama
Reklama

Jarosław Kaczyński podał się do dymisji. Wiemy, kto go zastąpi

fot. Piotr Nowak, PAP
fot. Piotr Nowak, PAP

Odejście z rządu nie oznacza jednak, że prezes PiS rezygnuje z polityki.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości rozmawiał z Polską Agencją Prasową. W wywiadzie przyznał, że nie jest już w rządzie, a premier Morawiecki i prezydent Duda przyjęli już jego rezygnację. Kaczyński był wicepremierem i szefem Komitetu ds. Bezpieczeństwa. Funkcję wicepremiera i szefa komitetu przejmie po nim szef MON Mariusz Błaszczak.

Jak tłumaczył w rozmowie Kaczyński, miał być w rządzie o 4 miesiące krócej, ale wybuchła wojna w Ukrainie, która nie wiadomo kiedy się skończy. Wiadomo natomiast, że zbliżają się wybory, a co za tym idzie prezes PiS musiał wybrać, na czym się skupić. - Postanowiłem, że muszę się skoncentrować na tym, co jest dla przyszłości Polski najważniejsze - powiedział. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość musi "odzyskać werwę", by wygrać wybory.

Kaczyński wypowiedział się także o działaniu polskich sądów. - W Polsce sądy działają nie źle, tylko fatalnie źle - skwitował. To odniesienie do słów Zbigniewa Ziobry, który na Twitterze napisał, że wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo drugiego stopnia dla Poznania!
26℃
13℃
Poziom opadów:
5.4 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
9.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro