Reklama
Reklama

Zalana placówka rehabilitacyjna. Pacjenci byli uwięzieni w środku, chcieli dzwonić na policję. Wyszli oknem

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

O sytuacji powiadomiła nas jedna z pacjentek ośrodka mieszczącego się na os. Zwycięstwa.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek o godzinie 16:30 tuż po ulewie, jaka przeszła przez Poznań. - Centrum Rehabilitacji POZCERO na os. Zwycięstwa zostało zalane wodą. Pacjenci w raz z personelem zostali zmuszeni pozostać w środku placówki i pod żadnym pozorem nie mogli otwierać drzwi wejściowych. Właściciel bał się że jeżeli wpłynie jeszcze więcej wody do środka to będzie wszystko doszczętnie zalane. Woda w środku sięgała do kostek. Dodam, że placówka ta nie ma ani jednego wyjścia ewakuacyjnego - tłumaczyła pacjentka.

Niestety ulewa dała się we znaki nie tylko w ośrodku rehabilitacyjnym, jak się okazało w Poznaniu zalane zostały również niektóre piwnice kamienic i bloków starego budownictwa.

Po upływie godziny czekania, wspomnę że byłam tam z 10-miesiecznym synkiem, zaproponowałam żeby właściciel, który stał na zewnątrz przeciął kraty w oknach i nas wypuścił bo w innym przypadku dzwonię na policję. Kraty zostały w końcu przecięte i wyszłam razem z wózkiem! Przez okno tak jak i reszta pacjentów w tym starsze 70,80-letnie kobiety. Przy każdej większej ulewie placówka ta zostaje zalana, nie wspomnę o meblach, sprzętach czy materacach będących w salach ćwiczeń - dodała wzburzona pacjentka.

IMG ostrzegał przed ulewami. Pisaliśmy również o ostrzeżeniach dotyczących możliwych podtopień, które są konsekwencją gwałtownych opadów deszczu. W najbliższym czasie ma również dojść do znacznego podniesienia stanu wód w zbiornikach wodnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro