Reklama

Księgowa wyprowadziła z firmy 9 mln złotych. Obstawiała wyniki u bukmachera

Zdjęcie ilustracyjne | fot. kaboompics.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. kaboompics.com

Jest akt oskarżenia w sprawie.

O tej sprawie pisaliśmy już latem ubiegłego roku. Prokuratura postawiła wówczas 3 zarzuty 30-letniej mieszkance powiatu ostrowskiego. Kobieta pomiędzy lipcem 2020 roku i majem 2021 roku miała wprowadzać w błąd spółkę z terenu gminy Nowe Skalmierzyce, w której pracowała, podmieniając numery rachunków bankowych na swoje prywatne. Dzięki takiej operacji na jej prywatne konta trafiło prawie 9 milionów złotych.

Dodatkowo kobiecie postawiono zarzuty prania brudnych pieniędzy oraz podejmowania działań zmierzających do utrudnienia egzekucji. 30-latka trafiła na trzy miesiące do aresztu. Z nieoficjalnych ustaleń lokalnych dziennikarzy wynikało, że przekręt wyszedł na jaw, gdy 30-latka była na urlopie, a w pracy zastępowała ją inna księgowa.

Polska Agencja Prasowa podała, że właśnie skierowano do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. W trakcie śledztwa ustalono, że kobieta wykonała 74 przelewy na swoje konto, które dopisała do listy kontrahentów. Skradzione w ten sposób pieniądze wykorzystywała do obstawiania wyników u bukmachera. Ustalono także, że kobieta utrudniała prowadzenie egzekucji pozornie zbywając na rzecz męża dom warty 400 tysięcy złotych i wierzytelności na 260 tysięcy złotych.

Kobieta nie składała wyjaśnień. Grozi jej 12 lat więzienia. Przed sądem ma stanąć także jej mąż, który będzie odpowiadać za ukrywanie majątku.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy taki przypadek na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Kilka lat temu inna księgowa wyprowadziła z jednej z firm na terenie tej samej gminy prawie 5 milionów złotych. Proceder trwał 8 lat. Kobietę skazano na więzienie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega!
27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro