Reklama

Tragiczny wypadek na al. Wielkopolskiej: do potrącenia doszło na chodniku, zginął 28-latek

fot. Rafał
fot. Rafał

Wracamy do niedzielnego zdarzenia.

Już w niedzielę wieczorem pisaliśmy o tragedii, jaka rozegrała się na alei Wielkopolskiej, w sąsiedztwie Parku Wodziczki. Dwie osoby zostały tam potrącone przez samochód. Jedna z nich zmarła.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Początkowo policja informowała, że ofiara to około 40-letni mężczyzna, dziś już jednak wiadomo, że był zdecydowanie młodszy. - Ofiara miała 28 lat. Kobieta, która została potrącona przez auto i trafiła do szpitala ma natomiast 23 lata - mówi nam Marta Mróz z poznańskiej policji.

Jak doszło do wypadku? - Z naszych ustaleń wynika, że 58-letni kierowca mercedesa prawdopodobnie próbował uniknąć kolizji z poprzedzającym go pojazdem, który zatrzymał się przed pasami, by przepuścić pieszych. 58-latek odbił w prawo, wjechał na chodnik, a następnie uderzył w słup i potrącił dwie osoby. W wyniku potrącenia zginął mężczyzna, a kobieta została ranna. 58-letni kierowca był trzeźwy. Pobrano mu krew do dalszych badań. Zatrzymano mu prawo jazdy, zabrano dowód rejestracyjny pojazdu - dodaje.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro