Reklama
Reklama

Tragiczny wypadek na al. Wielkopolskiej: do potrącenia doszło na chodniku, zginął 28-latek

fot. Rafał

Wracamy do niedzielnego zdarzenia.

Już w niedzielę wieczorem pisaliśmy o tragedii, jaka rozegrała się na alei Wielkopolskiej, w sąsiedztwie Parku Wodziczki. Dwie osoby zostały tam potrącone przez samochód. Jedna z nich zmarła.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Początkowo policja informowała, że ofiara to około 40-letni mężczyzna, dziś już jednak wiadomo, że był zdecydowanie młodszy. - Ofiara miała 28 lat. Kobieta, która została potrącona przez auto i trafiła do szpitala ma natomiast 23 lata - mówi nam Marta Mróz z poznańskiej policji.

Jak doszło do wypadku? - Z naszych ustaleń wynika, że 58-letni kierowca mercedesa prawdopodobnie próbował uniknąć kolizji z poprzedzającym go pojazdem, który zatrzymał się przed pasami, by przepuścić pieszych. 58-latek odbił w prawo, wjechał na chodnik, a następnie uderzył w słup i potrącił dwie osoby. W wyniku potrącenia zginął mężczyzna, a kobieta została ranna. 58-letni kierowca był trzeźwy. Pobrano mu krew do dalszych badań. Zatrzymano mu prawo jazdy, zabrano dowód rejestracyjny pojazdu - dodaje.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro