Reklama
Reklama

Tragiczny bilans długiego weekendu w regionie. Nie żyje 16 osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PSP Słupca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PSP Słupca

To nie był spokojny weekend w Wielkopolsce.

Jak ustaliła telewizja WTK, strażacy mieli w długi weekend pełne ręce pracy. Interweniowali ponad 700 razy. 200 z tych interwencji dotyczyło pożarów, w tym 40 pożarów lasów. W niektórych przypadkach konieczne było gaszenie ognia z powietrza, do czego wykorzystano 8 samolotów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ale pożary nie okazały się najtragiczniejsze. Pierwszy upalny weekend tego roku zakończył się śmiercią 5 osób odpoczywających nad wodą. Strażacy w całym województwie interweniowali 10 razy nad wodą i niestety aż połowa interwencji zakończyła się wyłowieniem z akwenu ciała poszukiwanej osoby. Najmłodsza z ofiar miała 15 lat i utonęła w niedzielę w Jeziorze Dominickim w rejonie Boszkowa w powiecie leszczyńskim.

Całości dopełniają tragiczne zdarzenia drogowego. Łącznie w trakcie długiego weekendu strażacy odnotowali 16 ofiar i 120 rannych w obsługiwanych interwencjach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro