Reklama
Reklama

Rusza proces poznaniaka, który podawał się m.in. za ambasadora RP w Afryce

fot. YouTube / Screen
fot. YouTube / Screen

Zatrzymano go w czerwcu ubiegłego roku.

Filip S. w zeszłym roku usłyszał zarzuty 12 oszustw na ponad 4 mln złotych i nie przyznał się do winy. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 50 tysięcy złotych. Jak podaje Głos Wielkopolski, mężczyzna w poniedziałek stanie przed sądem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Poznaniak w ostatnich latach widywany był w towarzystwie znanych polityków, a także hierarchów kościelnych. Spotkał się nawet z papieżem Franciszkiem. Opowiadał swoim ofiarom o domniemanych interesach, które prowadził w Afryce. Zapowiadał, że wkrótce zostanie tam ambasadorem. Ludzie pożyczali mu więc pieniądze i to spore. A wśród wierzycieli są m.in. politycy - Ryszard Kalisz czy Waldemar Witkowski. Każdy z nich pożyczył mężczyźnie po ponad 100 tysięcy złotych.

W 2020 roku S. złożył wniosek o upadłość konsumencką. Wyjaśnił, że przez zamknięcie giełdy w Sudanie stracił pieniądze. Ostatecznie sąd wniosek przyjął. Czy rzeczywiście pożyczone miliony przepadły w Afryce? Wierzyciele podejrzewają, że zostały zainwestowane w inne działania mężczyzny. On twierdził natomiast, że jest na utrzymaniu rodziców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
29.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro