Reklama

Na Ratajach powstał nowy kort tenisowy

fot. POSIR
fot. POSIR

Można już z niego korzystać.

Kort kryty o nawierzchni typu hard court powstał na terenie Oddziału Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Od pięciu lat na osiedlu Piastowskim można grać w tenisa na krytych kortach, a teraz dołączył do nich kolejny obiekt. - Widzimy rosnace zainteresowanie kortami tenisowymi, dlatego postanowiliśmy wybudowac czwarty zadaszony kort. Jego nawierzchnia bedzie stanowiła urozmaicenie dla klientów, którzy na Ratajach do tej pory grali wyłacznie na maczce - mówi Dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko. Choć kort jest kryty, jego boczne ściany są rozsuwane i latem zapewnia to przewiew.

Nowy kort nie jest jedyną nowością. Na kortach zewnętrznych zamontowano system nawadniania, który ma przyspieszać przygotowywanie kortów do gry. - Klient pomiedzy setami jednym ruchem reki bedzie mógł nastawic zraszacze na jeden cykl nawadniania, dzieki czemu w kilkadziesiat sekund poprawia sie warunki do gry - mówi Miadziołko.

Dziś na osiedlu Piastowski, na terenie POSiR, dostępne są 4 korty kryte oraz 3 korty zewnętrzne. Wkrótce ponownie zamontowana ma zostać ścianka tenisowa. POSiR myśli też o kolejnych inwestycjach w infrastrukturę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro